Mesajı Okuyun
Old 14-02-2013, 00:55   #13
Zamanakarsi

Dün itibarı ile ve telefonuma gelen mesaj üzerine istanbul adliyesi vakıfbank şubesine gittim. Önce 13:29 olmasına rağmen 13:30'un beklendiğini ve dakikaların ne kadar önemli olduğunu gördüm. Haktır elbette saygı duyarım. Ancak güvenlik tek kişi, 2'li veya 3 lü gelen her memurdan sonra kapıyı açıp kilitliyor ve uzun bir avukat kuyruğu hareketsiz kalıyordu. Üzüldüm. Kapının hemen önünde uzun bir reklam tabelası içinde Avukatlara özel hizmet, burası avukatların yeri gibisinden yazılar vardı. Biraz kızdım. Avukatlara özel olduğu gözümüze sokulan tabelanın önünde dikilmek yerine içerde mesai saatine saygılı şekilde beklemeyi tercih ederdim. Sinirlendim. İçeri geçtiğimde eski maliye veznesine gönderildim. Paşa paşa gittim. Orada kartımın hazır olduğunu söylediklerinde şaşırdım. Sözleşme ve doldurulacak belgeler uzatılınca bu ne perhiz bu ne lahana turşusu kabilinden bakakaldım. Çabuklaştırmak içindir dedim biraz durdum. Kimlik istendi uzattım. Ama bu baro kimliği! Nüfus cüzdanınız veya ehliyetiniz yokmu? Denildi ya. İşte o an bittim. Kartı hiç yoktan hazırlayabiliyorsunuz da kimliği mi kabul etmiyorsunuz diye sordum ama faidesiz olduğunu anlayıp hemen oradan çıktım.

Memleketimi severim ama içinde yaşamaktan yorulmaya başladım artık. Bu kimlik ne işe yarar yalnızca avukatlar için oluşturulan bir işlemde de mi avukat kimiği kabul edilmez diye düşündüm ve adliyeden çıktım. Ahhhhh! ahhh! değersizleştirilmekten yorulan mesleğimden bıktım.