Mesajı Okuyun
Old 18-08-2007, 20:24   #12
EVRİM

bende yeni mezun olduğum için verebileceğim tavsiyeler ancak okuyan arkadaşlarıma yönelik olacak.arkadaşlar öncelikle kesinlikle konu biriktirmeyin.eğer günlük çalışma yaparsanız bu sınav zamanı çok yararlı olacaktır.eğer ''aman sınavlardan 1 ay önce başlar çalışırım neolacakki''mantığıyla hareket ederseniz ipin ucunu kaçırma ihtimaliniz çok yüksek ayrıca öğrendiklerinizde ezberden öteye gidemez.ayrıca herkesin söylediği gibi yargıtay kararları okumak çok önemli,sadece teorik çalışmaya yüklenmeyin derim pratik çalışma kitaplarıda çözmeniz çok faydalı olacaktır.konuları okurken de yazan maddeleri atlayıp geçmeyin mutlaka kanundan bakın,derslere kanunla beraber çalışmanın ben çok faydasını gördüm.
Sevgili Can,4.sınıfa geçtiğini söylemişsin.beni son sınıfta en çok yoran ders icra_iflas oldu.sende okuduğun zaman bir dersin nasıl böyle karışık olabileceğine şaşıracaksın.4 sene boyunca icrada olduğu kadar çok süre görmedim ben .yani icraya dikkat!!!ama 3.sınıfa göre 4.sınıf dersleri daha kolay geldi bana.hakim,savcılık ve avukatlık konusunda da karakterinin yapısına göre hareket et derim.senin önceliklerin neler ve bu önceliklerini hangi meslek daha fazla karşılayabilir bunu iyi ölçüp tartmalısın.sonuçta eğer hukuku seviyorsan zaten hukukun içinde yer aldığı her meslek seni mutlu eder.şimdiden iyi şanslar ve başarılar