Mesajı Okuyun
Old 06-04-2007, 23:07   #154
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Keleş
Dün avukatlar günü nedeniyle baro lokalinde harika bir kokteyl vardı.Arkadaşlarla oraya katıldık.Bizden yaşlı avukatlar içeri gelen genç avukatlara hoşgeldiniz diyordu.Bizim gruptaki arkadşlardan biri bu duruma çok içerlemiş olacak ki.Avukat abilerimizden birine "Siz de hoşgeldiniz"dedi.ve söylenmeye başladı.Önce ne olduğunu anlamadık.Sonra 5 yıllık avukatlık hayatı boyunca usandığı bir şeyi dile getirdi.Bence çok önemsenecek bir şey değil ama sanırım genç arkadşlarımızın pek çoğu bundan rahatsız.Açıklaması şu idi."Bizden yaşlı avukatların baroyu evleri bizi de misafir olarak görmeleri beni rahatsız ediyor.Ben de avukatım ve herkese hoşgeldin diyebiliri.Neden yaşlı avukatlar bu misyonu kendilerine yüklüyorlar ve neden biz hep misafir muamelesi görüyoruz.Onlar bu tarz organizasyonlarda en başları çekerken neden biz kıyıda köşede kalıyoruz.Tecrübelerine saygımız sonsuz ama bu durumda bizi kenara itmiş olmuyorlar mı."

Durup düşündüğünde haklılık payı olsa da aslında büyüklerimizin bu niyetle hareket etmediklerini çok iyi biliyorum.

Saygılar...

Genç meslektaşlarımızın haklı olduklarını düşünmüyorum. (Ben de pek yaşlı bir meslektaş sayılmam) Zira o baro odalarında hepimiz misafiriz. Yaşça daha büyük olanlar tecrübelerini aktarıyorlarsa yeni gelen misafirlere, alınacak ne var?