Mesajı Okuyun
Old 07-02-2007, 04:24   #16
ragıp

Ben derdimi anlatamıyorum galiba. İlgili yasa maddesini yazdım. İtirazı olan arkadaş varsa fikrini söylesin. Yok yargıtay şöyle demiş, yok ceza dairesi böyle buyurmuş. yasa mı öncelikli, yargıtay kararı mı? Yukarda birbiri ile çelişkili kararlar var. Neden? Tarihlerine bakarsanız anlarsınız.
Alıntı:
Dosya kapsamına göre,1 Haziran 2005 tarihinde yürürlüğe giren 5358 sayılı Kanunla değişik 2004 sy.İİK'nın 346/3 maddesindeki "Bu bapta yer alan suçlarla ilgili davalara icra mahkemesince bakılır"
Bu alıntı sayın küçükenerin eklediği yargıtay kararından,
Alıntı:
5358 sayıılı icra ifal kanunun değiştirilmesi hakkında kanuna baktığımızda, 346. maddenin değiştirildiğini görürüz.
Buna göre; Kanunun 16. babında yer alan suçlarla ilgili yargılama yetkisinin İcra mahkemelerine ait olduğu ve icra mahkemelerinde görülen davaların, diğer ceza mahkemelerindeki davalarla birleştirilemeyeceği açıkça belirtilmiştir.
Bu da benim yanıtımdan alıntı. Arada fark varsa ve iletime yanıt yazılmışsa tüm meslektaşlarımdan özür dilerim. Ama aynı şeyler yazılı gibi geliyor. Yazdığımın kabul görmesi için yargıtay üyesi olmam gerekiyorsa, bu mimkün değil.