Mesajı Okuyun
Old 09-06-2010, 11:56   #2
Av.YBayrak

Sayın Zamanakarşı;
Bence dertleşmeyin.
Bu yazımla size ve sizin nezdinizde aynı/benzer sitem ve şikayetlerde bulunanlara düşüncelerimi ifade etmek istiyorum.
Avukatlık dertleşme sanatı değil, hukuki sorunlara çözüm üretme sanatıdır.
Yargıç ya da başka bir kişi/yetkili/görevli/meslek mensubu'nun yanlış yaptığını düşünüyorsanız, görüyorsanız; o yanlışlığa karşı hukuki yolları işleteceksiniz.
Yazılı savunma verdiğinizi belirtiyorsunuz, fakat sözlü savunma yaptığınızı belirtmiyorsunuz. Ceza yargılamasında yazılı savunma sözlü savunmanızın tamamlayıcısı niteliğindedir. Duruşma tutanaklarında sözlü savunmanız yer aldı mı, almadı ise buna karşı bir itirazınız oldu mu.
Hiç olmazsa o yargıç kadar yargılama konusu olaya ve ilgili yasa maddelerine hakimiyetinizi duruşmalarda ortaya koyabildiniz mi...
Hiç bir eksik bırakmadı iseniz, verilen kararın ön yargı ile verildiğini, duruşmalarda bu yönde şüphe duyduğunuzu ve kararda savunmaya yer verilmemesinin adil ve tarafsız bir yargılama olmadığının artık hiç şüpheye yer bırakmayacak kadar açık ve kesin delili olduğunu belirterek yasa yollarına başvurdunuz mu/başvuracakmısınız...
Karşı tarafın eksiği ve/veya yanlışının hukuki gereği ne ise, hiç eksik bırakmadan AİHM dahil, bu yanlışın faturasını önüne koymak için tüm yasal yollara başvurarak mücadele etmek zorunda olduğunuzu düşünüyormusunuz.
Yanlışlar yapılmasa, mücadele edeceğimiz şeyler olmaz. Mücadele edeceğimiz şeyler olmazsa biz avukatlar ne işe yararız, neye lazım oluruz... Bize gerek kalmaz. Eğer her şey tam, doğru ve düzgün işlesin de bize de iş kalmasın diyorsanız, o zaman hiç zaman kaybetmeden başka mesleğe yönelin, hiç olmazsa ceza davalarında vekillik/müdafilik üstlenmeyin diyorum.
Çünkü daha o kadar çok incineceğiniz şeylerle karşılaşacaksınız ki, bu incindiğiniz konu hiç kalacak.
Çünkü bu alan bir savaş alanıdır ve karşınızdakilerin silahlarına karşı sizin de silahlarınız vardır.Böyle bir savaş alanında olmaktan mutlu olmuyorsanız, haz almıyorsanız, hiç olmazsa ceza davalarında vekillik/müdafilik üstlenmemelisiniz diye düşünüyorum...