Mesajı Okuyun
Old 18-04-2013, 14:16   #5
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan tangela
Müvekkilim 2009 yılında tarafıma vekalet verdi . Yanlız bu vekaleti ve senetleri müvekkilin öz kardeşi getirip bana teslim ediyor.(bu doğrultuda ilgili evrak var)Ben bu güne kadar müvekkil ile sadece birkaç kez telefonla konuştum. Onun dışında ne o beni nede ben onu hiç görmedim. Müvekkilin diğer öz kardeşlerinin de vekilliğini yapılyorum ve müvekkilin işleri ile diğer öz kardeşleri ilgilenmektedir.
Bu sebepten de tahsil ettiğim paraları da diğer öz kardeşlerine teslim ediyorum.

Gelinen son aşamada kardeşleri ile kavga eden müvekkil beni şikayet ediyor.

Tahsil edilen paraları kendisine teslim etmediğini ve bilgisi dışında dosya kapatıldığını iddia ediyor.

KApandığı iddia edilen dosyanın tahsil harcı müvekkil tarafından yatırılmış .Yani makbuz onun adına kesilmiş .Onun dışında dosya kayıp

Diğer tahsil edilen dosyada da en son 1.5 sene önce para çekip 2 öz kardeşine çift imza ile teslim etmişim. Son 1.5 senedir de dosyadan kendisi para çekmektedir.

Baro ve savcılık aşamasında parayı kardeşine teslim etmem sıkıntı çıkarır mı ?
Bu doğrultuda karar arıyorum

Yardımcı olursanız ve tecrübe ve bilginizi paylaşırsanız sevinirim

Avukat, müvekkilinin yazılı talimatı olmadan, onun adına tahsil ettiği paraları başkasına veremez.
THS Şerhi'nde bulunan Avukatlık Meslek Kuralları'nın 43. maddesi ve maddeye şerh olarak Av.Armağan Konyalı tarafından eklenen TBB Disiplin Kurulu kararını okumanız yararlı olabilir.
http://www.turkhukuksitesi.com/mevzuat.php?mid=330