Mesajı Okuyun
Old 02-08-2007, 18:36   #83
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan calıkusu_kamuran
Valla ben bu örneği, gazeteden okudum. Siz okumadığımı ispatlamaya çalışabilirsiniz. Tek şey söyleyim, boşanma davası kurumunu kaldırın, ülkede anarşimz doğar. Hangisi daha yararlı görünüz, her ilacın yan tesirleri vardır, boşanma kurumunun asıl hizmeti bellidir, elbette yan etkileri de olacaktır.

Av. Mehmet Saim Dikici vbmenu_register("postmenu_107187", true); : "Yukarıya alıntıladığım müthiş anlamlı veciz sözün kaynağı sizseniz eğer, sizden bir istirhamım olabilir mi? : Bu mucizevi sözü çerçeveletip, büromda odama asmak istiyorum. İzin verirseniz sevinirim."
Cvp: Neden olmasın!

*sinequanon* vbmenu_register("postmenu_107188", true); : 1-Toplumdan aferin almak amacıyla mı mutluluk paylaşmak amacıyla mı insanlar düğüne,nikaha çağırılır?
2-Evlenirken ileride boşanılacağı öngörülebilir mi?

Cvp: Düğünlere iyi bakınız, toplumdan aferin alma güdüsünü kolaylıkla göreceksiniz. Ne gerek var efenim, trilyonluk düğünlere, öyle değil mi yani. Ayrıca toplumdan aferin almanın güzelliği bir başkadır.
Öngörülebilir, evlilik kurumunun ehemmiyetini bilmiyenler hemen ertesi günü boşanacağını bile bilir. Magazin izlemiyor musunuz?

zeynepcnk vbmenu_register("postmenu_107261", true); : İyi ki var şu boşanma davası..
Cvp: Evet var. Parmaklarımızdan birine verdiğimiz değer kadar evlilik kurumuna değer verelim yetiyor.

zeynepcnkSayın Özge Yücel, eşlerden birinin birlikte yaşama iradesi sona erdiği an evlilik bitmiştir zaten.

Cvp: Bitmez. Ama eşlerden birine piyangodan büyük ikramiye vurursa biter. En azından sevgi sayısı artar. İnsanı, evliliğe(cinselliğe) zorlayan tek gerçek, zorunluluk değilse, piyangodan büyük ikramiye çıktığında belirtilen durum yaşanmaz.

av-ufuk vbmenu_register("postmenu_107294", true); :
ben toplumdan aferin almak için yapılan evlenme saikini anlayamadım.Böyle bir evlilik yapılmış ise zaten yoklukla
butlandır.Saygılarımla...

Cvp: Avukat olduğunuz için Siz" inle evlenilmiş olsa, bu evliliğin hükmü nedir?

Saygı ve sevgilerimle, sürç_ü lisan etmişsek affola.

Alıntıda yer alan (Av. Mehmet Saim Dikici vbmenu_register("postmenu_107187", true) şeklindeki alıntıların nasıl yapıldığını merak ediyorum. Bir bilen aranıyor!