Mesajı Okuyun
Old 20-01-2006, 19:35   #8
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Burnu Kesilen T.G. Kocasından Şikayetçi

Dört yıldır birlikte yaşadığı A.K'nin bıçaklı saldırısında burnu kesilen T.G. sokağa çıkamadığını söylüyor. Ailesinin ekonomik durumunun kötü olduğunu belirten T.G. mağdur olduğunu belirterek, kadın kuruluşlarından ve yetkililerden destek istiyor.

--------------------------------------------------------------------------------
Diyarbakır Söz
17/01/2006
--------------------------------------------------------------------------------
BİA (Diyarbakır) - Bağlar Beldesi Muradiye Mahallesi'nde üç çocuğuyla oturan T.G, yaklaşık dört yıl birlikte yaşadığı A.K'nin (39) bıçaklı saldırısında burnunun kesildiğini ve sokağa çıkamadığını söyledi.

Tedavisinin Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde devam ettiğini, olaydan sonra çok mağdur olduğunu söyleyen T.G., "Ölene kadar A.K'den şikayetçiyim" dedi.

"Kesilen burnumu tekrar diktiler. Tedavim halen sürüyor. Olaydan sonra psikolojim bozuldu. Kendimi çok kötü hissettim. Hiçbir kadının benim yaşadıklarımı yaşamasını istemem."

T.G.: Utanılacak bir şey yapmadım

Dört yıldır birlikte yaşadığı A.K.'nın kendisine neden bunları bana yaşattığını anlamadığını söyleyen T.G. şöyle konuştu:

"Ben utanılacak bir şey yapmadım. Dışarıya çıktığımda çok utanıyorum. Beni gören herkes neden böyle bir olay yaşadığımı soruyor. Olayı hatırlamak bile istemiyorum. Erkekler kadınlara neden böyle davranıyor? Burnumu keserek beni toplum içinde rezil etmek ve toplum içerisine çıkmamamı istedi. Ama ben sonuna kadar hakkımı savunacağım."

Kadın kuruluşlarından yardım bekliyor

En büyüğü beş yaşında, en küçüğü bir aylık olan çocuklarına bakmakta zorlandığını, 100 YTL kira ödediğini söyleyen T.G, ailesinin de maddi durumu kötü olduğu için kendisine yardım edemediklerini, bu konuda kadın kuruluşları ve yetkililerden yardım beklediğini ifade etti.

Baba Abdullah G. de, kızının başına gelenlere çok üzüldüklerini belirterek, "Kızım kötü bir şey yapmadı. Namus nedeniyle burnunun kesildiğini söyleyenler var. Bu nedenle kahvehaneye bile gidemiyorum. Bu duruma çok üzülüyoruz. Kızım çok mağdur oldu. Ona gerekli yardımın yapılmasını istiyoruz" diye konuştu.

Diyarbakır Bağlar Beldesi Muradiye Mahallesi'nde, 20 Aralık 2005 tarihinde, 3 çocuk annesi T.G'nin (20) burnu, dört yıldır birlikte yaşadığı A.K. tarafından gece uyurken kesilmişti. T.G, A.K'nin, burnunu esrar getirmediği için kestiğini söylemişti.(AD)