Mesajı Okuyun
Old 25-09-2018, 14:28   #1
Avusturyadan Konuk

Varsayılan Avusturya için yardım

Merhabalar. Sitenizi kadın haklarını araştırırken keşfettim.
Bana yardımcı olabilecek ve sorularıma cevap bulabileceğinizi düşünüyorum.
Avusturya da bir yabancıyla 5 aydır evliyim. Beni buraya birçok vaatle getirdi. 1 yıllık oturum aldım. Fakat oturumumun gelmesi uzun sürdüğü için bir kursa ve işe başlayamadım. Ama gelmeden önce Tr’de bir kursa gitmiştim ve A1 belgesi almıştım. Almanca anlıyorum fakat konuşma da problemler var. Eşimle ingilizce anlaşıyoruz. Eşim sürekli başka kadınlarla münasip konular konuşup mesajlaşıyor. Ve bana sinirlendiğinde şiddet uyguluyor. Her vurduğunda morluklarımın ve yaralarımın fotoğraflarını çektim tarihli olarak. Konuştuğu kadınlarla mesajlarının ekran görüntüleri de ben de var. Şimdi beni tehdit ediyor boşanmaya zorluyor. Eğer boşanmazsam beni sokağa atarlarmış, Avusturya hükümeti beni ciddiye almazmış kendi halkının hakları daha öncelikli olurmuş öyle diyor. Beni dövdüğüne kimse inanmazmış ve eğer işleri zorlarsam buraya onun parası için geldiğimi ve onu kullandığım gibi bir takım yalanlar söyleyecekmiş.
Benim sorum ben tabi ki boşanırım ama ülkeme dönmek istemiyorum ve eşim yüzünden her türlü zarara uğradım bunun bir bedeli benim bir hakkım olmalı. Bu haklarım nelerdir ben nasıl bir yol izlemeliyim. Burada ailem, arkadaşım kimsem yok. Evden bile çıkamıyorum.