Mesajı Okuyun
Old 21-06-2013, 15:57   #1
Konuk

Önemli Eşin Ölümüne Kasıt Olmadan Sebebiyet Verme/Dul Maaşından Yararlanma/Haklarım

Selam 45 yaşımda bir kadınım, İlk eşim devlet memuru idi 1990 yılında istemeyerek kendi silahıyla vurdum 1 yıl mahkemem sürdü o ara çocuklarımı eşimin ailesi benden aldı çocuklara maaş baglandı. tutuklu yargılandım ve suçsuz bulunarak tahliye edildim, eşim 5 yıllık devlet memuruydu uzun yıllar kendime gelemedim yıllar sonra tekrar evlilik yaptım 1 çocugum daha oldu ancak boşandım. Bir arkadaşım ilk eşinden maaş alabilirsin neden hiç başvurmadın dedi gittim başvurdum emekli sandıgı önce maaş hakkım oldugunu söyledi ancak mahkeme kararı istedi mahkeme kararını yolladım bi süre sonra bi yanlışlık oldugunu aslında maaş hakkım olmadıgını telefonla söylediler ve ardından resmi yazı geldi. Ögrenmek istedigim kanuna göre maaş alma hakkı dogdugu halde neden ilk eşimden maaş alamıyorum zira eşimin ölümünden sonra yıllarca psikolojim bozuk yaşadım ancak şimdi düşünüyorumda aslında en baştan hukuksal mücadele etmem gerekiyor ve maaşa hak kazanmam gerekirdi çünkü kesinlikle suçsuzdum ve mahkemece suçsuz bulunmuştum bu konuda fikirlerinizi dinlemek isterim. Sizce mücadele etmeye devam edeyimmi yoksa emekli sandıgından gelen olumsuz yanıtını kabul edeyimmi?Saygılar