Mesajı Okuyun
Old 07-04-2013, 15:48   #1
yağmur cap

Varsayılan kayınvalidem yüzünden boşanmak üzereyiz

Biz eşimle 2008 de evlendik. Kayınvalidemin hakaretleri ve eşimin aşırı anneci tavırları düğün gününden itibaren hiç aralıksız sürdü. Tüm çabama rağmen kendimi sevdirmeyi başaramadım. En sonunda küfür ve şiddet eşim tarafından da başlayınca dayanamadım. Ayrılma kararı aldık. Eşim annesine taşındı. 4 aydır ayrı yaşıyoruz. Böyle bir sitenin varlığını duyduğumda size danışmak istedim. Boşanma davasını kimin açtığının bir önemi var mıdır? evlendikten 1.5 sene sonra tamamen benim paramla ve benim ailemin desteğiyle benim üzerime bir ev aldık. biz evi aldıktan sadece bir ay sonra eşim, çoğu ailesinin borçlarına harcanması için, kayınvalidemin kefilliğiyle banka kredisi çekmiş ve uzun süre benden habersiz ödemiş. Bu arada kredi kartları kullanmış ve onlara borçlanmış. Bunları öğrendiğimde kredi kartı borçlarını ödemesinede yardımcı oldum.Boşanma davası sonucunda ev evlilik sonrası alındığı için tüm bunlara rağmen ikimize mi paylaştırılır? 2 yaşında bir kızımız var. onu babasında gece kalması için almasına karar çıkabilir mi? Eşim ailesiyle yaşıyor ve kızımı onların görmesini istemiyorum. Kayınvalidem ve eşim arasında geçen ve tamamında kayınvalidemin bana ve aileme hakaret ettiği bir telefon kaydı var elimde. Bu mahkemede kullanılabilinir mi. Kaydı ben almadım eşimin telefonuna kurduğu bir programla yaptığı tüm görüşmeleri kaydettiğini fark ettim. Onların içinden sadece biri bu konuşma. Diğer konuşmaları ne yaptı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar..