Mesajı Okuyun
Old 08-10-2002, 19:47   #9
Armağan Konyalı

Sayın Admin ve TÜM OKURLARIM :-)

-1-
''Okurlarım'' sözünü kendimden duymak istedim. Okurlara hitap etmenin hoşuma gideceğini, kendimi yazar sanarak ''gaza'' geleceğimi hesapladım. Deney sonuçları fena olmadı ama henüz karar vermeye yeterli değil.

-2-
Üçüncü adayımın KÖTEK olduğunu yazarken,

''Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir''

sözüne bir gönderme yaparak bir tebessüm aramıştım
ama şaka yapmaktaki başarısızlığım dudak bükülmesini hak etti.

Kötek, yazılması da, okunması da hoş olmayan bir sözcük.
Bir daha, şaka yollu bile olsa, kullanmamaya özen göstereceğim.

Anlaşılmayan şakamı açıklama fırsatını verdiğiniz için teşekkür ederim.

- 3 -
Sayın Adil Giray Çelik'in yanıtı, aslında tüm eser verenlerin sorusudur. '' Bunca çekilen sıkıntıya değer mi'' sorusunun yanıtı eser sahipleri açısından DEĞMEZ, eseri izleyenler açısından ELBETTE EVET olmaktadır.

Sayın Adil Giray (ve onun gibi olanlar), yaşama, insana, adalete verdikleri değer nedeniyle, bilgi birikimlerinin zaptedilmez taşmaları ile, duygularının zaptedilmez taşmaları ile eser vermeye mahkumdurlar. Başka seçenekleri de bulunmamaktadır. Birileri ile sohbet ederken konuştukları konular TELEVOLE düzeyine kendileri istese bile inemez. Mahkumiyetleri nedeniyle, ister istemez, sorunları görmek, çözüm üretmek zorundadırlar.

Gündelik yaşamda bile mahkumiyet sürerken, söylenecek onca şey varken, susmak olanaksızdır. İster istemez yazacaksınız Sayın Üstadım !!! İster istemez!!! Hatta yazmışsınız bile: ''Yazmaya değer mi'' diye sorarken bile taşmış düşünceleriniz. Yazmaktan kaçmaya çalışsanız bile kaleminiz sizi sürüklemekte... Kaleminiz sizin kaderiniz. Kaderinizle başbaşa olduğunuz ölçüde insanlarınız ile birlikte olacaksınız.

- 4 -
Sayın Nus 'un yanıtını yarı yarıya anladım sayılır. :-)

Köşe olarak bir üçgen köşesi de seçilebilir elbette. Eski gazete yazarları iktidardakileri rahatsız etme amacında olduklarını belli etmek için köşelerine acıtıcı isimler koyarlardı: Çetin Altan'ın ''Taş''
Necati Zincirkıran'ın ''Düdüklü Tencere'' bir başkasının ''Çivi'' gibi
köşeleri vardı. Sayın Nus da muhalif karakteri ile köşesini, en rahatsız edici biçimde, üçgen köşesinden seçerek amaca uygun davranmaktadır.

Ben ise, köşemin ''yelken köşesi'' gibi olmasını istiyorum. Özgür ve doğal.. Gerekirse dört köşe yelken kullanırım, gerekirse üç köşe. Önemli olan rüzgarı yakalamak... THS ile Sayın Admin bir rüzgar yarattı. Bunu kaçırmak yazık olur.

- son -
Sonsuz saygılarımla

Bir Dost