Mesajı Okuyun
Old 12-01-2012, 16:42   #427
Av.Ömer Güntay

Aslında, "biz" den kasıt, 238 no.lu mesajım çerçevesinde Sayın Dikici Üstadım'a yaptığım bir atıfla sınırlıydı.

Alıntı:
Yazan Güntay-238 no.lu mesaj
Son mesajınızı okudum, haklısınız Sayın Dikici.
Bu kitapların alelacele piyasaya sürülmesi, yeni yasa değişikliğinden mütevellit çok satacağının aşikar olacağı beklentisinden kaynaklanmış olabilir. Oysa böyle bir saik akademik değil ticari bir saiktir. Geri planda tutulması gerekir. E, böyle bir hızın özenle ve isabetle birleşmesi mümkün değil...

Sayın Dikici, böyle olmayacak, kimseyi beğenmiyoruz. Biz bir usul kitabı yazalım yavaş yavaş ne dersiniz? Söz, sizin isminiz de benimkinin önünde ve daha büyük puntolu olacak.

Yalnız bir önşartım var : Kitabın hakemi Sayın Metin olacak!

Hiçbir cepheyi kasdetmedim yani. Ancak, Sayın Evran Kırmızı'nın;
Alıntı:
Ben de sizinle aynı fikirdeydim. Bu yasayı biz yazmalıydık diye düşünüyordum.

mesajı bağlamında, gerçekten (görüşü bana muhalif veya muvafık olsun ayırmaksızın söylüyorum bunu.) azımsanmayacak nitelikte görüş üreten THS hukukçuları bir usul yasası önerebileceği gibi, katkı da sunabilir. Buna eminim.

Aramızdaki anlaşmazlık noktalarına gelince; bunlar şu anda önümüzde bizi bağlayan bir yasa olmasından kaynaklanıyor. Meseleyi temelden ele alınca vazıh düzenlemeler yapacağımızdan o iki konuyu anında aşarız!

Saygılarımla.