Mesajı Okuyun
Old 13-03-2017, 08:49   #18
primavera

Alıntı:
Yazan AHMET01
Sayın Primavera,

Davayı Ankara’da açtım. Verdiğiniz bilgiler tabi ki çok değerli ve faydalı. Bazen bir cümle bile sorunun çözüme kavuşmasına katkı sağlayabilmektedir. Yargıtay kararını da kullanacağım. Sizlerin sayesinde sonuca doğru kademe kademe ilerliyorum. Hepinize teşekkür ederim. Olayları da, sonucu da tabi ki burada yazmaya devam edeceğim. Hatta yazmalıyız ki ihtiyacı olan diğer meslektaşlar da yararlansın. Bu konuda en büyük teşekkürü Türk Hukuk Sitesi yetkililerine yapıyorum. Çok yararlı bir site. İnşallah hep bu şekilde devam eder.

Yukarıda sorduğum fakat henüz yanıtlanmayan küçük bir sorum daha kaldı. Kayım atanmasını dava açtığım Mahkeme Hâkimine siz mi halledin diyeyim? Yoksa bana bu işi başka bir Sulh Hukuk Mahkemesinde halletmek üzere süre ver, davamızı düşürme mi diyeyim? Saygılarımla…

Ahmet Bey,

Ben şu şekilde yapardım; Veraset ilamı sonuçlanıp, mirasçılar tespit edildikten sonra açtığınız/açacağınız ortaklığın giderilmesi davasında bu kişiye ilanen tebligat yaptırıp sonuçlandırmaya çalışırım, bu halde de Mahkeme yine bu kişinin payını ayırıp ortaklığın giderilmesine karar verecek. Bu şekilde kabul edilmediği takdirde Mahkeme zaten ya kayyum tayinine karar verir ya da size bu hususta yetki verir. Davalının adresi bulunamıyor diye dosyayı düşüremez.

İyi çalışmalar.