Mesajı Okuyun
Old 05-09-2012, 18:58   #1
misafir25

Varsayılan şiddet sonrası boşanma ve mal paylaşımı

eşimle aramızda şiddetli geçimsizlik var bana şiddet uyguluyordu çocuklarımın küçük olduğundan dolayı yıllarca sabrettim ama sonunda görmüş olduğum şiddet canımı tak ettirdiği ve çocuklarımında artık büyümüş olduklarından dolayı cesaretimi topladım ve boşanma davası açıcam.
1. eşimin bana uyguladığı en son şiddette polise başvurdum darp raporu aldım ve bir ay benden uzaklaştırıldı. açmış olacağım boşanma davasında tazminat almaya hakkım varmı.
2.evlenmeden önce 9 yıldır biriktirdiğim parayla tarla aldım fakat tapuyu 1987 yılında evlendiğimden 1 hafta sonu aldım. 1987 yılından önce yani kendi maaşımla kooparatife girdim 1 yıl ödemesi kalmıştı , evlendikten sonra ssk tarafından çıkartılan 98 metrekare evlere key parası diye bir kampanya yaptrdık ve benim maaşımdan ödenerek ev sahibi oldum ev benim üzerime.96 yılında emekli oldum ve o sene içeresinde bir ev daha emeklilik paramla satın aldım kendi üzerime,eşim de kendi hesabında şuan belli bir miktarda parası var boşanma davasından sonra mal paylaşımı nasıl olur. tüm birikimimi kendim çalışarak kazandım ve hakkımın yenmesi istemiyorum. bir kuruş destek almadım eşimden lütfen bana yardım edermisiniz.