Mesajı Okuyun
Old 30-07-2010, 11:14   #17
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Sayın Engin, ben eleştirinizin sebebini anlayamadım.

Sayın Av. Selim Balku;

Eleştirimin sebebini de belirtmiştim ancak sanıyorum bir kez daha ifade etmeliyim: Bir hukukçuda en azından olması gereken, kendisinden beklenen dil, anlatım ve iletişim özelliklerinin bulunmayışı -en azından meslektaşımızın mesajından anlaşıldığı kadarıyla- karşısında acizane bir eleştiride bulundum.

Zannediyorum, mesajımın muhatabı olan meslektaşımızın mesajını çok dikkatli okumadınız. Kullanılan kelimeler ve ifade tarzı, sürekli yakındığımız ve çözüm aradığımız hassas bir konuya ilişkin açılan başlık altında olunca, bir hukukçunun en önemli sermayesinin "bilgi" ile birlikte "iletişim becerisi" olduğu gerçeği karşısında eleştiride bulunmak zorunda hissettim kendimi.

Elbette iletişim, salt devrik olmayan cümleler kurabilmek, imla kurallarına riayet etmekten ibaret değildir ve çoğu zaman muhatap kişi/kurum ile bir frekans uyumunu yakalayabilmektir. Amiyane söyleyişle "elektrik alma" şeklinde ifade edilen söz konusu uyumu yakalayabilmek açısından kullanılan dil ve hitabet tarzının rolü yadsınamaz diye düşünüyorum.

Saygılarımla..