Mesajı Okuyun
Old 28-07-2010, 09:30   #1
av.sahin67

Varsayılan Savcılık Kalemi ve katib ile dialog

Sayın meslektaşlar bir konuyu değerli yorumlarınıza açıyorum.Bu sabah C.savcılığı kalemini aradım ve malumunuz oradan oraya üç dört kez bağladılar.En sonunda katibe bağladılar ben söze başladım anlatıyorum müvekkilim müşteki ...ifade için çağrılıyor haftaya getirsek olur mu.Karşıdaki katip dinledi dinledi.Bana demez mi gardaşım sen önce kimsin in misin cin misin.Ben de karşılık olarak avukat... yani gardaş falan değil dedim.Başlangıçta söze "müvekkilim"diye başlamam rağmen bu davranışını kasti olarak algıladım ve telefonda tartıştık.Sonra sonuç alamadan o kapattı çünkü en son ona sen katipsin avkatla nasıl konuşuyorsun demiştim.Herkesin konumuna ve makamına saygım olmakla birlikte bu tür davranışları sindirmek çok zor.Telefonu bir daha açıp çok şey söylemek istedim ama malum savcılık sonra hakaret davası ile uğraşmayalım.Tecrübeli meslektaşların biz genç meslektaşlara adliye ilişkilerinde işlerimizi saygı ve düzen içerisinde halledebilmemiz için elbette tavsiyeleri vardır.Ben çuvaldızı yine kendime batırarak sabah aramamalı ve daha mutedil konuşabilirdim diyorum.Değerli tavsiyeleriniz ve yorumlarınız beklenmektedir.Saygılarımla...