Mesajı Okuyun
Old 10-03-2012, 13:29   #117
Mahmut Abbas

Peki burada neden hiç kendini eleştiren avukat yok, neden hiç meslektaşlarını eleştiren avukat yok, neden bir yanlışa ortak olduğu için pişman olan avukat yok icra müdürlüğünün özelleşmesi ile belediye temizlik işlerinin özelleşmesi kıyaslanmış inanamıyorum... Ben kendim adına şunu söylüyorum 10 yıldır bu camianın içindeyim, eğerki bir kuruş dahi cebime para girmisse, bir kuruş dahi para üstü vermeyip cebime para kalmışsa bir kuruş dahi veya başka bir beklenti ile bildiğimden inandığımdan farklı bir şey yaptımsa bu çalıştığım masanın başına bir daha oturmak nasip olmasın aynı şeyi kaç kişi söyleyebilir buyurun söyleyin. Bir yerde bir yanlış varsa bir yerde bir harama bulaşan hakkından (devletin biçtiği maaştan ücretten vs) fazlasına meyleden varsa meslektaşımda olsa kardeşimde olsa yüzüne de bakmam yanında da olmam ancak birilerine eleştirirken başkalarını da öyle olmayanları da kırmamak gerekir diye düşünüyorum. Tüm Türkiye de tüm kurumlar dört dörtlük bütün çalışanlar süt gibi ak, bütün avukatlar keza öyle bütün vatandaşlar keza öyle ama nedense bir icra müdürlekleri kalmış gibi yorum yapılıyor ya buna anlam veremiyorum
Sayın avukatlar benim çok avukat arkadaşım dostum var birinde bir yanlışlık görünce ona göre tavrımı alırım ve asla genellemem çünkü genelmeme çok kötü bir şeydir bir avukattan gördüğüm bir yanlışı bütün avukatlar böyle diye söylersem öyle olmayan tüm avukatların günahını alırım bu nedenle lütfen genelleme yapmayın genel konuşmayın özelde bir takım şeylerle karşılaşıyorsanız avukatsınız yasaları kanunları iyi biliyorsunuz neden gereğini yapmıyorsunuz!!!! emin olun yapmanızı ve anlattığınız gibi kişilerin bu meslekten temizlenmesini çok isterim...