Mesajı Okuyun
Old 25-07-2009, 18:47   #15
üye8180

Sayın Muhittin Köylüoğlu, konuyu farklı mecralara çekmeye gerek yok. Ben 2004 yılından beri İstanbul'da Eyüp Gaziosmanpaşa bölgelerinde kesintisiz CMK avukatlığı yapıyorum. Hem soruşturma, hem kovuşturma aşamalarında.

CMK avukatlığımın başında, CMK ücretlerimiz baro eliyle ödeniyordu. Yani bugün baroya kestiğim makbuzumdaki alacağım, iki üç gün sonra banka hesabımda oluyordu. Hiçbir sorun yoktu. Ne zamanki AKP hükümeti, baro eliyle ödenen CMK alacaklarını, siyasi sebeplerle baronun elinden alıp da adliyeye aktardı. Yani biz CMK avukatları adliyeyle, idari mali işler müdürlükleriyle, savcılıklarla karşı karşıya bırakıldık, işte o zaman şikayetler, aylarca ödeme yapılmaması, kısa ve öz zulüm başladı. Adliyenin, Mal Müdürlüğünün işi midir bizim CMK evraklarımızı okumak, ödenebilir oluru vermek. Baroya git. Makbuz kes. Evrakı iki suret yap. Birini savcılık okusun, birini mal müdürlüğü. Onlar zaten iş yükünden bezmişler, bir de CMK işleri çıktı diye yüzümüze karşı söylüyorlar.

Böyle bir uygulama olabilir mi ? Lafı fazla da dolandırmadan ben sadece şunun açıklamasını istiyorum bu hükümetten, adalet bakanlığından. Ben 2008 yılında, sizin getirdiğiniz bu uygulama sayesinde Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına makbuzumu kesmişim. Bu makbuzun KDV. sini paşa paşa vergi dairesine yatırmışım. Neden aradan geçen 8 aya rağmen benim param ödenmiyor. Kimse kusura bakmasın bu zulümün dikalasıdır ! CMK boykotunun yegane sorumlusu CMK ödemelerini barodan alıp adliyeye aktaran hükümettir.