Mesajı Okuyun
Old 24-01-2007, 22:19   #3
sahinaydın

Bu konuyu açtığı için arkadaşımıza ben de teşekkür ederim,
Akdeniz Üniversitesi hakkında söylenecek çok şey var diğer üniversitelerin hukuk fakülteleri düşünüldüğünde, kurulalı 7 yıl olmasına rağmen hala yeni bir fakülte denilmektedir.
"yeni" "genç" gibi sıfatları ankara,marmara vs. hukuk fakülteleriyle kıyasladığımızda elbette söyleyebiliriz; ancak
fakültedeki öğretim üyesi eksikliğine bakıldığında yeni ya da genç bir hukuk fakültesi ifadesinin sadece bahane olacağını düşünüyorum. (ben son sınıf öğrencisi idim; 3 gün öncesine kadar), -en kısa zamanda bu eksikliğin giderilmesini temenni ediyorum- yeni gelecek genç ve parlak beyinler ve de hala okumakta olan arkadaşlarımız için.
Fakültemizde uygulanan "isteğe bağlı almanca hazırlık sınıfı" ve diğer yıllarda "mesleki yabancı dil "
derslerine de değinmekte fayda görüyorum;
almanca yahut diğer yabancı dilleri hukukçuların "meslekte AKTİF olarak" kullanabileceklerine inanmıyorum, hukukçu diğer insanlardan farklı olarak daha olaylar, olgular üzerine daha çok düşünür ancak düşündüklerini de ifade yeteneğini geliştirmesi-kendi dilinde- dahi yoğun emek ve tecrübe isterken, yabancı bir dilde bunu başarması ise daha fazla emek, daha dazla tecrübe gerektirir.
Hazırlık sınıfında temel almak isteyen varsa saygı duyarım.Uzun vadede işe yarayabilir. Ancak ben kendi hukuk faültemizin bu isteğe bağlı almanca hazırlık programını asla tavsiye etmem; nitekim sırf bu sebepten Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi ni tercih formunda ilk sıraya yazmış olma gafletinde bulunmuş olmama rağmen..
Olurda kaza bela Akdeniz Üni. H.F. ne yolunuz düşerse hazırlık okumadan bir an önce mezun olmaya bakın arkadaşlar)