Mesajı Okuyun
Old 27-11-2012, 12:52   #1
Konuk

Soru Doktor tacızı

22.11.2012 tarihinde ---hastanesinin jinekoloji bölümüne test sonucumu göstermeye gitmiştim.Odaya girdiğimde test sonucuma baktı. Seni tekrardan kontrol etmem gerekiyor. Dışarda bekle kahve söyleyeyim tuvalet ihtiyacın varsa karşıla dedi. Hastayi alacağınız için mi diye sordum. Evet dedi. Bende kahvemi unutmayın dedim ve çıktım. Hasta odadan çıktıktan hemen sonra içeri girdim. Muayene olmak için odanın muayene bölümüne geçtim. Beni muayene ettikten sonra masanın oraya geçmemi istedi. Masaya oturduğumda onceki hastasının getirdiği tatlıları ikram etti.Ardından receteyi beklerken asistanlık anılarını anlatmaya başladı. Doktor olduğu için özellikle jinekolog olduğu için daha da ayrıntılı olarak anlattım. Buna istinaden yavaş yavaş yemek, kilo ve boya girmeye başladı. Ardından sizli bizli konusursan yemege götürmem bana ---de dedi. Bende kibarca teşekkür ederim musade istedim.Receteyi verebilirmisiniz dersim var gitmem gerek dedim.Ya daha dur dedi yüzüklerine bakabilirmiyim dedi yüzüğüme bakarken elimi tutar gibi oldu ve bende elimi birden cektim.Birde utanmadan bana erkek arkdasınla barışmasaydın gecen hafta senden cok etkilendim şansım olurdu dedi. Bende kibarlığımı bozmamak için teşekkür ederim ama ben erkek arkdaşımı çok seviyorum ve aşkım için herşeyi yaparım dedim. Ayağa kalktı ve bana ultrason sedyesine bir dakika oturmamı istedi. Muayeneyi bahane ederek oturttu. Ardından birden yanıma oturarak elimi tutmaya ya dudağımdan öpmeye kalkıştı. O anki panikle yerimden fırladım.Doktorda yerinden firlayarak bana sarılmaya çalıştı. Arkamda duvar vardı duvara yapıştım ve sıkıştırmaya çalışırken onu isterek odadan ve hastaneden kaçarak gittim. O korku ve panikten neler yapacağımı bilemedim. Arkadaşıma hemen haber verdim ve hastanenin yönetimine şikayet ettim. Başhakim beni haklı bulmasına rağmen hastanenin cio'su hastanenin maddi boyutunu düşünerek ilk defa böle bişey olmuş gerek yok diğerek önemsemedi. Kim bilir daha kaş kişinin başına gelerek koşarak gitmişlerdir. Eğer ben şuan susarsam belki başka birinin başına daha büyük birşey gelip büyük bir tramvaya sebep olabilir. Ben bu olayı yaşadığım günden beri sabahlara kadar uyuyamıyorum. Psikolojim tamamen bozuldu. Butun erkek doktorlardan nefret eder oldum. Sanki hepsi aynı şeyi yapacakmış gibi geliyor. Kim bilir beni muayene ederken neler düşünüyordu. Ne kadar utanç verici durum. Doktor birde utanmadan yüzleşme sırasında böyle birşeyin olmadığını yanlış anlaşıldığını ardından da kendisini savunmak için benim böyle şeyler yaptığı ima etti. Bu inanılmaz utan verici bir durumdur.Hiç bir kadın isteyerek yada bilerek kendini rezil edicek bu kadar iğrennç birşeyi idda edemez. Keşke elimde delil olup suna bilseydim. Kimse olmamısı için öğle arasını denk getirmiş birde. Bazı hastanelerde öğle arası olmadığı için ordada yok diye düşünerekten önemsememiştim ama olaylar olunca çok iyi anladım. Sizden rica ediyorum. Lütfen bunun peşini bırakmayalım. Böyle insanları barındıymayalım. Lütfen sizden rica ediyorum. Suan bu maili bile yazarken kendimi huzursuz ve çok rahatsız ediyorum. Bu konuda duyarlı olacağınıza inaniyorum. Çok teşekkür ederim.

Saygılarımla