Mesajı Okuyun
Old 12-10-2011, 12:53   #22
Av.Barış

Alıntı:
Yazan kezzy
Yasanın değiştirilmesi gerektiğini belirttiğinizde bu yasa değişikliğinde alacaklıları hakkının korunması için düşüncelerinizi merak etttiğimi belirtmem neticesinde, şimdiye kadar hiç şahit olmadığım olacağımı da düşünmediğim çocukların oyuncaklarını haczetmeye devam edin tepkiniznizi anlamlandıramadım. Tabiki ikisinin de farklı örnekler olduğunu idrak edebilecek kapasiteye sahibim Benim cümlemin de espiri olduğunu anlayacak kapasiteye sahip olduğunuzu düşünüyorum
Menkul haczinin borcu karşılamaması ayrı bir tartışma konusu edilebilir ancak borçluyada işin ciddiyetini anlaması ve borcunu ödemeye teşfik edici olduğuda tartışılmazdır. Yaklaşık 10 yıllık haciz deneyimlerim en azından bunu göstermektedir.

asıl teşvik edici mesele icra iflas kanununda vardı ancak onu iptal ettiler. diğer caydırıcı unsur çek kanununda var onuda düzenleyecekler gibi duruyor. emin olun ev eşyası pek caydırıcı değil. bazen "avukat bey iyi ki geldin zaten eskimişti" diye alaylı sözlere maruz kalanımız vardır herhalde.

6 yıllık meslek hayatımda şahsa karşı icra işlemlerinin yapılmasının sıkıntılı olduğunu öğrendim. emin olun bu bölgede bazı yerlerde ev eşyası kaldırmanın namus ile ilişkilendirildiği yerlerin olduğunu hatta gazetelerde türkiyenin her yerinde bu hacizler yüzünden meslektaşlarımızın saldırıya uğradığını hatta öldüğünü öğrenince en iyi işin şirketlere karşı yapılanlar olduğunu öğrendim. Zaten şahsa karşı takip yapıyorsanız müvekkilinize bir bardak soğuk suyunu daima hazır etmeniz gerekmektedir