Mesajı Okuyun
Old 26-11-2009, 20:26   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
merhabalar,eşimle anlaşmalı boşanmaya karar verdik.Şu anda tapusu eşimin üzerine kayıtlı olan konut kredisi ile aldığımız evimizi(kredi ödemesi halen devam ediyor)eşim, bana bırakmayı kabul etti.Kredisi devam eden bir ev benim üzerime devredilebilirmi

Üzerindeki ipotek baki kalmak kaydıyla, sizin üzerinize geçebilir.

Alıntı:
ayrıca tapu benim üzerime geçecek ama banka borcu eşimin üzerinde kalacak.Acaba bu mümkünmü?

Eşinizle aranızdaki protokol bankayı bağlamaz. Bankanın borçulusu eşinizdir. Yani eşiniz krediyi ödememeye başlarsa banka ipotek takibi yaparak evin satılması cihetine gidebilir. Tersi olsaydı yani borçları siz üstlenseydiniz de borçlu eşiniz olurdu. Protokoldeki hükümlere uymayan taraf hakkında, diğer taraf yasal yollara başvurabilir. Bu ayrı bir durumdur.

Alıntı:
,Eşim,çocuğum ve benim için nafaka ödemeyi de kabul etti.Anlaşmalı boşanmalarda bizim karar verdiğimiz nafaka miktarını hakim onaylar mı yoksa kendisimi karar verir?(Ben çalışmıyorum)Şimdiden çok teşekkür ediyorum,iyi bayramlar diliyorum.

Nafakaya ilişkin anlaşmanızı hakim onaylayacaktır.

Burada sorduğunuz ya da anladığımız şekilde cevaplar verilmektedir. Hak kaybına uğramamak için aile hukuku davaları ile ilgilenen bir avukattan profesyonel destek almanızı önemle uyarırız.