Mesajı Okuyun
Old 27-06-2002, 14:38   #2
Admin

Merakımı mazur görün ama ben "mücadelenizin" sınavın varlığına yönelik olduğunu sanıyordum? Sadece belirli tarihe kadar olan mezunların sınavdan muaf kılınması ancak sınavın halen bugüne kadar itiraz ettiğiniz tüm özellikleri ile baki kalmasının nasıl bir kazanım ve başarı olduğunu anlamakta güçlük çekiyorum. Daha ziyade "biz kendimizi kurtardık, bizden sonrakiler ne yaparsa yapsın" gibi bir izlenim yaratıyor...

Eğer stajyer arkadaşlar bu savaşımlarını kendilerini kurtarmak için değil, yanlış buldukları bir uygulamayı kaldırmak için yaptıkları iddiasındalarsa (ki bugüne kadar hep bunu dile getirdiler), gelinen bu noktayı kutlamak bu yana ilk önce onların karşı çıkması lazım, çünkü son tasarı hep onların iddia ettikleri üzere "belirli bir grubu diğerlerinden ayrı tutarak" ayrımcılık yapıyor. Halen avukatlık yapan eski meslektaşlara "biz sınavdan korkmuyoruz ama.." ile başlayan ve "eşitlik için siz de o zaman sınava girin" şeklinde biten cümleler sarf ettikten sonra, bundan sonra mezun olacak tüm öğrenciler sınava girerken sadece kendilerinin sınavdan muaf tutulmalarını kutlamak bana göre önemli bir çelişki oluşturuyor.

Saygılarımla,

Ps. Sözüm şahsınıza sınava karşı mücade eden ve sınava karşı çıkmanın gerekçesi olarak da yukarıda belirttiğim hususları öne süren arkadaşlaradır.