Mesajı Okuyun
Old 28-11-2009, 20:40   #1
Konuk

Mutsuz Yurtdisinda ögrenciyim,evlilik disi bir cocugum var,onu nasil yanima alabilirim?

Iyi günler,
ben yurtdisinda yaklasik 6 senedir yasamaktayim.Ögrenci olarak geldim ve o statü ile burda kalmaya devam ediyorum.Türkiyede önceden beraber yasadigim kisiden bir cocugum var,cocugumu ailem bilmedigi icin ona birakmak zorunda kaldim.Onunla evlenecektik,fakat araya onun tarafindan bazi olaylar eklenince ayrildik ve o bi baskasiyla evlendi.Önceden bana cocugu göstermiyordu,simdi ise karisinin cocugu istemedigini söylüyor.Bana almam icin baski yapiyor,ben ise ne yapmam gerektigini bilmiyorum.Hem ailem ve cevrem bilmiyor hem de bi sekilde onu alsam bile nasil alabilirim bilmiyorum.Cocugu aileme birakacagini söylüyor.Müracaat etsem yetkili makamlara cocugumu yanima alabilir miyim.Su anda 8 yasinda cocugum.Ben yurtdisina ciktigimdan beri ayriyiz.Cocugumun kimligi yoktu,babasi cikarttirmis ama bana cocugu kendi adina kaydettiremedigini yetkili makamlarin evlilik disi oldugu icin izin vermedigini o yüzden de benim adima kaydettirdigini söyledi.Yani cocuk benim soyadimi tasiyor.Simdiden cok tesekkür ederim yardimlariniz icin.Iyi calismalar...