Mesajı Okuyun
Old 28-08-2008, 00:17   #256
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Sigarayı Bırakıyoruz!

Sevgili Nur;

Bant kullanacağımı yazmıştım ve bant kullanıyorum.

Bu arada çekirdek de yiyorum.

Halen metrodan veya otobüsten inince, yemeklerin üstüne, bilgisayarda sorun çıkınce elim gömlek cebime gidiyor. Ama şimdilik boş dönüyor.

Bakalım.

Sevgili preciada;

Bant veya sakızı kendi kafanıza göre bir haftalık veya başka biçimde düşünmeyin.

Kullanılacak bandın bir kaç çeşidi var. Hangi bandı kullanacağınız içtiğiniz sigara sayısı ile ilintilidir.

Böyle bir karar verdi iseniz artık her kentte madde bağımlılığı ile mücadele merkezleri ve aşağı yukarı her hastanede sigarayı bıraktırma üniteleri var. Olanağınız varsa o doktorlarla konuşarak nasıl davranacağınıza karar verin

Sakızın özelliği canınız sigara istediğinde ağzınıza sakız alıp yanağınıza yapıştırarak nikotin ihtiyacınızın giderilmesini sağlamaktır. Bant ise içtiğiniz sigara sayısına bağlı olarak başlayıp belli bir oradsa nikotini sürekli olarak vücuda vermektedir.

Ben sakız da aldım ama hiç kullanmadım. O konuda deneyimim yok. Daha önce bant kullanmış olduğum için bu kez de bandı tercih ettim.

Dediğim gibi olanağınız var ise bir uzmanla görüşün ve programınızı ona göre yapın. Zor olmadığını göreceksiniz. Ben size güveniyorum.

Sevgili Özgür;

Bu güzel haber herkese moral verdi.

Saygılar.