Mesajı Okuyun
Old 01-11-2004, 13:07   #22
ciril

sn. ragıp
ilamsız takibe geçildiğinden söz etmişsiniz
bu takibede itiraz etmeniz mümkün bu kez itirazın iptalini karşı taraf istemek durumunda kalacak.
elinizde kıymetli evrakın teminat olarak verildiğine dair belge varsa doğru usulle işlem yapılana değin alacağa kavuşulamayacağı gibi haksız takip nedeni ile icra inkar tazminatı almanızda mümkün olacak.
evrakta sahtecilikle ilgili şikayetinizde diğer pek çok arkadaş gibi minareyi çalanın kılıfınıda hazırlayacağına ve yargılamadan alacaklı vekilinin kurtulacağına inanıyorum. büyük ihtimal yazı onun elinden çıkmamıştır. Benim fikrim şikayetinizi yapın bu mahir arkdaş oradada maharetini nasılsa gösterir.diğer yandan tüm davalarınızı tazminat istemli açmalısınız diye düşünüyorum hiç değilse ekmek parasının kolay kazanılmadığını bazan bu kolay lokmaların midesinden döneceğini öğrensin.
diğer yandan bende bu tür insanları meslektaş olarak kabul etmek istemiyorum. mesleğini, onurunu korumayan birini korumakla aslında aynı kefeye yerleşmiyormuyuz öyle olalım yada olmayalım.
sn. nusretin cevabını ise yadırgadım hukukun temel kurallarındandır kanunu bilmemek mazeret sayılmaz.eğer çek senet almayı bilmiyorlarsa danışmak mümkün danışmamış ve işlem yapmışsa tabiki sonucuna katlanacak.