Mesajı Okuyun
Old 14-11-2020, 22:19   #1
Zeliha1985.

Varsayılan Çocuk mallarının korunmasi

2010 doğumlu %99 ağır engelli raporu bulunan bir oğlum var. 2016 yılında oğlumun engelli raporu üzerine aldığım bir aracımız var. Fakat 2017 yılında eşimle boşandık. Eski eşimin avukatinin düzenlemiş olduğu protokolü imzalamam karşılığında boşanacağını soyledi. Bu protokolde aracın kendisinde kalacağı ve hiçbirşekilde nafaka taleb etmeyeceğim yazıyordu. Benim tek istedigim cocuklarimin velayetini alıp bir an önce bu adamdan bosanmakti. Bu yüzden protokolü imzalamak zorunda kaldım. Kendimce hakim bey aracı re'sen arastirir ve engelli aracı olduğu için karsi tarafa vermez diye düşünmüştüm. Hâkim bey aracı hiç arastirmadan protokolü onayladı ve araç karşı tarafta kaldı. Son iki yıldır vermiş olduğum hukuk mucadelesinde ne nafaka davam ne de devletin oğlum için vermiş olduğu engelli aracının oğluma iadesi davam sonuçlandı. Çocuğum aylardır evden çıkamıyor. Eğitimi tedavisi ve sosyal aktivitelerinden mahrum kalıyor. Yaşamın dışında kaldık çok mağduruz.velayet bende ruhsat oğlumun adına mahkeme 1.5 yıldır sürüyor ama sonuçlanmıyor. Ne yapabilirim