Mesajı Okuyun
Old 14-03-2009, 09:56   #83
duyurucu1

Rahatsiz Ahh..Ömer Kavili ah.

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ

HUKUKÇU OLAN VE HUKUKÇU KALANLARA SAYGI VE SEVGİLERİMLE.

Ömer KAVİLİ

" Hak, huk, HUKUK; gak, guk, GUGUK!!! "

Ahhh.Ahhhh.Sen benim mahkememe düşecektin ki ben sana duruşmada ayağa kalkmamayı gösterirdim.

Önce masamın altında tedbir olsun diye bulundurduğum uzun sopa ile başına üç defa "tak!tak! tak!"diye vururdum.

Baktım uslanmadın ve hala ayağa kalkmıyorsun.Hemen mübaşire emrederdim,"Tutun şunu ayağa kaldırın"Eğer mübaşir zayıf nayıf bir şeyse ve gücü sana yetmiyorsa savcıdan yardım talep ederdim.Onunda gücü yetmiyorsa,komşu mahkemelerden mübaşir isterdim.Seni tuttukları gibi ayağa kaldırırlardı.Ne o öyle polis çağırmak falan?Hakimin karizmasına yakışır mı?Polise ne gerek var?Vallalhide billahide söylüyorum vede aha şuraya çiziktiriyorum,cırt(çiziktirme sesi)eğer seni ayakta tutmaz ve ayaklarını boşlukta sallandırmazsam namerdim.Hele sen benim mahkememe gelde gör.

Gelde gör bak avukat nasıl ayağa kaldırılıyor.

Ben sizin ciğerinizi bilirim.Nefes almanızdan ne diyeceğinizi bilirim.Tutturmuşsunuz "ayağa kalkmamda,sanıkta müdafide. Ne demek kalkmam be!"

Bak beni kızdırdın Ömer Kavili!Masamın altında sakladığım sopamı bundan böyle masanın üstüne çıkardım.Hatta yanına bir de falaka ekledim.Bundan böyle "Ayağa kalkmam ,sanıkla müdafisi yan yana otursun "diyen avukat olunca hiç konuşmayacağım.Önce kafasına üç defa vuracağım "Tak,tak,tak" anladı anladı.Anlamadı hemen savcıya işaret edeceğim.Savcı yerinden kalkacak komşu mahkemelerden gelen mübaşirleri de yanına alıp senin gibi avukatları falakaya yatıracaklar.Bende özel falaka sopamı alacağım ve makamımdam ağır ağır inerek ve de sağ kolumun cübbesini dirseğime kadar sıyırıp o anki kızgınlık dereceme göre artık on sopa mı olur yirmi mi olur elli mi olur.Ayaklarına sopa vuracağım.

Sonra ortada sanki hiç bir şey yokmuş gibi sakin bir şekilde ben makamıma ,savcı sağıma, mübaşirler yerine geçecek.Ve ben zabit katibine diyeceğim ki"duruşmaya devam edildi.Ömer Kavili kendi istek ve rızasıyla ve hatta ısrar ederek,saygıdeğer Dumrul hakimim. Ben ayağa kalkıyorum.Ve hatta ayağa kalkmak değil sizin bulunduğunuz mahkemede ve hatta diğer mahkemelerde dahi bundan böyle ayakta duracağımı hiç oturmayacağımı beyan ediyorum,dedi "diyerek duruşmaya devam ederim.

Ne o öyle seninle tartışmak filan.Böylece bu uygulamaya tüm avukatlar ve sanıklar ve dinleyicilerde tanık oldukları için gereksiz tartışmalrın önüne geçilir ve zamandan tasarruf edilir.Benim şahsen mahkememde uygulamam böyle.

Yok yok, bu avukatlardan birkaç tanesini ibret olsun diye benim mahememde görevlendireceksin.Başka yolu yok.Bunlar çizgiyi aşmaya başladılar.

Bak benim mahkememde davası olan avukatların sesi çıkıyor mu?Bak bir tane olsun benim mahkememde davası olan avukatlardan ,bir tanecik dahi olsun Türk Hukuk Sitesine yazı yazan vede bu muzır siteyi okuyan var mı?

Yaaa.İşte mahkemelere düzen intizam böyle gelir.Ama nerde..Nerde öyle cesaretli hakim?