Mesajı Okuyun
Old 14-10-2008, 21:00   #81
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan feyzaday
Merhabalar,
Öncelikle bir soru sormalıyım. 3 yıl önceden beri kıt'ada değilim. O zamanlar ve öncesinde C. Savcısının avukat hizasında oturması gerektiği tartışılıyordu. Bu durum düzeltildi mi?
Sayın Ömer Kavilli'nin fiziksel ve usul açısından duruşu, hakimi allak bullak etmiş.
Avukatın müdafilik görevinden azlinin elbetteki hukuki bir dayanağı yoktur. Duruşmanın selametinin de sekteye uğratıldığı sonucu çıkartılamıyor kanımca. Ancak hakimin ezberi bozulduğundan, belki de kendisinin dahi pişman olduğu bir karara imza atmış oldu.
Gelelim mahkemeye olan saygıya. 3 yıldır yokum diyorum ya işte bu zaman zarfında başka hukukları, başka kültürleri inceliyorum. Medeniyeti aldığımız batıda da avukat olsun savcı olsun söze başladığında Hakim'in şahsında mahkemeye olan saygı nedeniyle ayağa kalkarlar. Sonuçta verilecek olan karar bir uyuşmazlığı çözecek ve adaleti (!) yerine getirecektir. İşte bu nedenle taraflar konuşurlarken ayağa kalkmalıdırlar.

Sn.Kavili'yi azarlanan savunma tarafında gösterdiği duruş için tebrik ederim. Ancak merak ettim, şayet azarlanmasaydınız yine de yerinizden mi konuşurdunuz?

Kadılık zihniyetinden biran önce kurtulmamız dileğimle..

Saygılar

şayet azarlanmasaydınız yine de yerinizden mi konuşurdunuz?

EVET, yine de oturduğum yerden konuşurdum.

Ömer KAVİLİ