Mesajı Okuyun
Old 29-01-2008, 09:42   #62
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan janbatuwan
Sayın Kavili öncelikle gösterdiğiniz tavrınız sebebiyle sizi tebrik ediyorum. Geçen günlerde benzer bir olayı ben de yaşadım. Bir ceza yargılaması esnasında duruşma salonunda hakimin beni azarlarcasına bir ses tonuyla bana hitabı sonucu savunma esnasında savunmamı oturduğum yerde yaptım. Bunun üzerine hakim tarfından birden fazla kez savunmamı ayakta yapmam hususunda ihtar edilmeme rağmen ben yasada böyle bir hükmün bulunmadığını belirterek oturmakta ısrar ettim. Hakim bu tavrım üzerine bağırarak dışarı çıkmamı istedi. Bunun üzerine ben de müdafi olduğumu ve görevimi yapmak üzere duruşma salonunda bulunacağımı belirttim. Hakim mevcut durumu zapta geçirerek beni mübaşir aracılığıyla dışarı çıkarmaya yeltenince ben de ayağa kalkarak dışarıya çıkmaya hazırlandım. Bunun üzerine hakim sadece ayağa kalkmamaya ilişkin durum dışındaki diğer kararını silerek dışarı çıkmamı engelledi. Ben de bunun üzerine tekrar yerime oturarak duruşmaya devam ettim. Şimdi hakimin benimle bu konuyu görüşmek istediğini duydum; bu da benim için yargının hatalarını dile getirmem için bir fırsat bence, gerçi bu eksiklikleri belirte belirte dilimizde tüy bitti ama anlatacağız yine de; ya tükeneceğiz ya tüketeceğiz saygılarımla...

Sayın "janbatuwan"
inatçı, kararlı, mücadeleci hukukçu yani Avukat meslektaşım,

"...dilimizde tüy bitti ama anlatacağız yine de; ya tükeneceğiz ya tüketeceğiz..." sözlerinize,

biz savunma makamıyız, hak arayıcılarız; TÜKENMEYİZ

diyerek katılıyorum.

Saygılarımla.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu

" Hak, huk, HUKUK; gak, guk, GUGUK!!! "