Mesajı Okuyun
Old 29-12-2006, 21:45   #16
didem kunal

Varsayılan hukuk egıtımınden alınacak en onemlı ders

Alıntı:
Yazan neu_lawyer
Sevgili arkadaşlar ben bir hukuk öğrencisiyim. Hukuk fakültesine başladığım ilk günden bu zaman dek bir çok ders gördüm ama inanın aldığınız bütün dersleri belirli bir zaman sonrasında unutuveriyosunuz bunu hiçbirimiz inkar edemeyiz. bence hukuk eğetiminde alınacak en önemli ders hukuğun ana mantığını yani hukuçu gibi düşünme yetisini kazanmak hukuğu günlük hayatta yaşamak. Ben bunu kazandığımın inancındayım. Sizlere tavsiyem hukuğu bütün benliğinizle yaşamanız onunla özleşmeniz işte ozaman gerçek bir hukuçu olarabirsiniz. UNUTMAYIN HERKES HUKUK OKUYABİLİR AMA HERKES HUKUKÇU OLAMAZ.
fakulte yıllarımız boyunca aldıgımız dersler mezun oldugumuzda bılıncımıze yerlesmıs oldugunu farkedecegımız hukuk mısyonunun hukuk mantıgının haukuk bılıncının bırer basamaklarıdır.kımse bıze kanun maddelerını tek tek ezberletmıyor yada kıtapları hatım ettırmıyorkı.zaten mantıgı kaptıktan sonra ustune ekleyerek gıttıgınızı farkedıyorsunuz.son sınıfa geldıgımde gozumu korkutmuslardı.butun sınıfların derslerıyle baglantılı.hatırlayamadıgımız ıcın o derslerı cogumuz yapamıyoruz dedıler.ama gordum kı bunu soleyenler sadece ezbercı mantıktakıler.okuyan arkadaslarıma tavsıyem mantıgını kaparak anlayarak calısın.ASLA EZBERLEMEYIN.hukuk ıcın cok gecıcı bır cozum bu.zararını sonra cok gorursunuz.hep semeyle calısın.o konuda kendı semnızı cıkarın