Mesajı Okuyun
Old 01-08-2006, 17:52   #4
devrimneval

Varsayılan duygu asena

Bana göre Duygu Asena , bir devrimcidir,bir radikaldir.Bütün devrimciler gibi dünyayı değiştirmek istemiştir.
Tarihte Thales , bir çok deha gibi deliliği ile tanınan bir adamdır.Bir gün yine telaşlı ve tutkulu biçimde yıldızlara bakmaya çalışırken kuyuya düşer ve trakyalı hizmetçisi ona katıla katıla güler.Bu hikayeye Hilmi Yavuz bir yorum yapmıştı yıllar önce:'Trakyalı hizmetçi güle dursun, dünyayı yıldızlara bakmaya çalışırken kuyuya düşenler değiştiriyor' demişti.
Duygu Asena , dünyayı değiştirmek isteyen, insan evriminde tekamülün gerçekleşmesi için yol taşı olan , insanların kafasında alışık olmadıkları sorular uyandırarak gerçekten de dünyayı değiştiren ışık taşıyıcılarından biriydi.Hala da öyle..Trakyalı hizmetçiyi şimdi benden duydunuz, Thales'i hepiniz biliyorsunuz.Duygu Asena da yarattıkları, sorgulattıkları ile hep bir parçamız olacak.
Bilmiyorum Tanrıya inancı var mıydı? Duygu Asenaya Tanrıdan rahmet diliyorum. Dünyayı değiştirmek isteyen herkesi çok sevdiğine inandığım Tanrıya , onu emanet ediyorum.