Mesajı Okuyun
Old 03-07-2017, 16:02   #1
tlny

Önemli Yeşil Pasaport İptali

Merhabalar,30/06/2017 tarihinde hususi pasaportumla yurt dışına çıkmak amacıyla Atatürk Havalimanı Pasaport Kontrol Noktasına başvurduğum sırada görevli polis memuru tarafından pasaportumun iptal edildiği söylendi.Bunun üzerine başka bir polis memuru beni özel bir odaya götürdü ve hakkımda tebliğ tebellüğ tutanağı düzenlendi.Bu tutanağın içeriğinde pasaportumun 5682 sayılı Pasaport Kanununun 3463 sayılı Kanunla değişik.22 maddesi ve Emniyet Genel Müdürlüğünün 22/08/2016 tarihli 124420 sayılı genelgesi gereğince muhafaza altına alındığı yer almakta.Pasaportumun daha önceden almış olduğum il Pasaport Birimine tebliğ edileceği belirtilmekte.İptal olan bu pasaportumun yerine yeni bir Umuma Mahsus Pasaport(Bordo)çıkartabilmem için öncelikle neler yapmamı tavsiye edersiniz?Herhangi bir adli sicil kaydım bulunmamakta Ankarada yaşamaktayım.Lisans Diplomamı aldıktan sadece bir hafta kadar sonra yurt dışına çıkmak amacıyla pasaport kontrol noktasına başvurmuştum.Bunun iptal edilmesinde bir etkisi olabilir mi ?