Mesajı Okuyun
Old 21-09-2011, 14:18   #32
hukukbilgisi

Varsayılan Ayrılık ve Alternatif Yöntemler

Ayrılık ve Alternatif Yöntemler

Siz, ey direnenler!
Siz, ey dirençli insanlar!
Sözüm sizedir!

Ayrılık ve boşanma konusunda nice zamandır çeşitli internet sitelerinden dil döküyorum, aydınlatmaya çalışıyorum, ama nafile.

Yine direniyorsunuz, yine direnç gösteriyorsunuz!

Şimdi, sizler için bir-iki ayrılma yöntemi daha önereceğim. Bu yöntemleri de uygulamazsanız, müebbeten ayrılmayın, daha ben ne diyeyim.

Altın değerindeki önerilere geçmeden önce; söz dinleyip boşanan kardeşlerimi tebrik etmek istiyorum.

Kimi köşe, twitter, blog ve facebook yazarları “Ele verir talkını, kendi yutar salkımı. Millete ayrıl diyor, ama kendi ayrılıyor mu bakalım?” diyorlarmış. Değerli okurlar, bu satırların yazarı, bilimi içselleştirmiş bir kimsedir. Kendi benimseyip uygulamadığı herhangi bir şeyi, kimseye önermez. Yine de, bu hayasız saldırıya bir cevap vermeliyim. Son 1 yıl içerisinde, kendi özel hayatım bağlamında 11 kere ayrılmış, 4 kere boşanmış, 16 kere küsüşmüş, 259 gün (%70 gibi yüksek bir yalnızlık oranı eder) sokağa yalnız çıkmış biriyim. Netice itibariyle salkımı hem yiyorum, hem yediriyorum. Okunmamalarından ötürü, köşeleri örümcek bağlamış bu yazar taifesine söyleyeceğim son sözüm şudur ki; yaptığım şu açıklamayı profil resmi olarak kimlik cüzdanlarına yapıştırsınlar...

Neyse, biz yeniden şu direnenlere dönelim ve yepisyeni önerilerimizi kamunun dikkat ve faydasına sunalım...

Alternatif Yöntem 1 : Fazla kilolu ya da sigara tiryakisi (başka herhangi bir arıza da olabilir) olan eşimizi kolundan tuttuğumuz gibi bir psikoterapiste götürüyor ve “Bu Bey, seni fazla kilolarından hipnoz yardımıyla kurtaracak” diyoruz. Daha öncesinde pembeleşinceye kadar kendisine birkaç yüz EURO takdim ettiğimiz psikoterapist, gerekli hipnoz işlemlerine başlıyor ve boşanma konusunda telkinlerde bulunuyor. Hipnotizmacı terapistimiz en nihayet “5'e kadar sayıp parmağımı şıplattığımda evliliğinizin bittiğini düşünecek, 2 iş günü içerisinde boşanma davası açacak ve 1 tek kuruş nafaka veya tazminat istemeyeceksiniz.” diyerek seansı sonuçlandırıyor ve aldığı paraları fazlasıyla hak ettiğini ispatlamış oluyor.

Alternatif Yöntem 2 : Şimdi anlatacağım yol ve yordam, fazlasıyla inandırıcılık gerektirmektedir. Kısaca anlatayım. Öncelikle, sevgili veya eşimizi uzak bir yerlerde başbaşa tatil yapma konusunda ikna ediyoruz. Tatil teklifine hayır diyecek birini bulmak çok zordur. Tatil yeri konusunda benim tavsiyem Hindistan, Pakistan, Tibet gibi bir yer olmasıdır. Tatil yerine geldikten sonra, partnerinizle uzun uzun sohbetler edin. Işınlanma, zamanda yolculuk, nükleer başlıklı kız gibi fantastik öğelerle süslediğiniz konuşmalarınızın, eşinizi sersemletmesini sağlayın. Kurguladığınız hayal dünyasında fellik fellik gezdirin sevgilinizi. En nihayetinde konuşmanızı şöyle bağlayın: “Bir tanem, sana tüm bu olay ve olguları anlatmamın bir amacı vardı. Ben, aslında NASA’ya iş yapan taşeron bir firmada fizik bilimci olarak çalışmaktayım. Asıl enterasan olan da şu ki; tatil boyunca sana sözünü ettiğim ışınlanma, zamanda yolculuk gibi olaylar tamamen gerçek.” Konuşmanızın bu noktasında, susun ve bekleyin. Eşinizin gözlerinin ta içine derin derin bakın. Anlattıklarınızın onda nasıl bir etki yarattığını gözlemleyin. “Nası yani ya?” şeklinde bir bakış yakaladığınız anda konuşmanıza devam edin: “Bana inanmakta zorlandığını biliyorum sevgilim, ama tüm söylediklerim doğru. Sana bunu ispatlayacağım bir tanem. Şimdi sen burada dur ve bekle. Ben Türkiye’ye geri döneceğim ve keşfettiğimiz özel bir yöntem ve teknikle, zamanı bükmek suretiyle birkaç dakika içinde senin yanında olacağım.” Hiçbir insan, böyle özel bir olaya tanıklık etme ihtimalinden kaçamaz ve söylediklerinize harfiyen uyar. Deneyimli okurlarımız buradaki mizanseni çoktan anlamışlardır tahminimce. Partnerimizi bulunduğu noktada bırakıyor ve çaktırmadan onun pasaport, nüfus cüzdanı gibi ne kadar evrakı varsa yanımıza aldıktan sonra vatan toprağına dönüyoruz. Sonuç itibariyle, ayrılmak istediğimiz insandan, tereyağından ışınlanmış gibi çok uzaklara ışınlanıyoruz... “Buraya kadar iyi güzel de, zamanı nasıl bükeceğiz abi?” şeklinde bir sual eden okurumuz var ise, okura olan saygımızdan ötürü, kendisini acil çıkış kapısına yönlendirmekle yetiniyor ve herhangi bir küfür etmiyoruz.

Ayrı kalın…