Mesajı Okuyun
Old 12-09-2008, 20:28   #2
Ufuk İsbir

Varsayılan disiplin soruşturması

mesajınız isabetli ben bu duruma forumun daha evvelki bölümlerine bişeyler yazmıştım en son bir davada kendi meslektaşlarımında başına geldi.. konu şöyle fuhuşla uğraşan kişilere yapılan teknik takip neticesi bazı polislerin bu şahıslardan kadın aldığı tespit edildi ve 3. kişi olmalarına rağmen tape ler delil kabul edilerek haklarında görevi kötüye kullanma suçundan dava açıldı. dikkat ederseniz nitelik değişmesinden bahsetmiyorum. cmk 135 te bu suç olmamasına ve direk dinlenmemelerine rağmen direk görevi kötüye kullanmaktan davaları açıldı .. mu tapeler disiplin soruşturmasını yapan müfettişlerede adliyece verildi ve kendi soruşturmalarında kullanarak memurlara adli soruşturma başlamadan iddaname hazırlanmadan idari ceza görevi kötüye kullanmaktan verildi.. memurlar örgüt kapsamında falanda değerlendirilmedi.. cezaya idare mahkemesine ilgili yargıtay kararları uyarıncada dava açtılar yasal delil değil kullanılamaz paylaşılamaz ceza verilemez diyerek ama idare mahkemesi yinede cezayı onadı sanırım şuanki işleyiş hakkında bi fikir vermişimdir elimde sayısı vb. bi örneği olmadığı için bunları veremiyorum ama yakın arkadaşım olmaları hasebiyle konularına malikim ve kon bu şekilde gelişti...