Mesajı Okuyun
Old 08-04-2009, 15:58   #6
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
İnanın hiç anlamadım,eşimin adresinde herhangibir değişiklik yok,haciz maaşına konulmayacakmıydı,şuanda çalışıyor,öğretmen(maaşımı borçlu göstereceğim felan diyordu ama naptı bir bilgim yok)Zaten onun canı yansaydı(tabiri caizse)yani maaşından kesinti olsaydı,ona herhangibir yazı ulaşsaydı,bana geri dönüş yapardı.Onunda sesi çıkmadı.Avukatım aynen yukarıda yazdıklarımı söyledi.Acaba gerekli işlemleri kendisi yapmadığı için bu gecikme olabilirmi.Kusura bakmayın hukuk dilinden fazla anlamıyorum.O yüzden anlatımımda netlik olmayabilir.Bana,'ara eşini nafakayı ödeyecekmiymiş,yoksa icrayamı verelim' dedi.Bende,'ayrılalı 1 yıl oluyor 1 kere bile kızımın bir ihtiyacı varmı'diye sormadı.İcraya verin,dedim.Ogün bugündür verdim,ses yok diyor

Nafaka alacakları imtiyazlı alacaklardandır. Eşiniz danışıklı olarak maaşına haciz koydursa bile, alacağınızı tahsil edebilirsiniz. Tebligat adresi değişmediğine göre, maaş kesintisinde(dosyaya gönderilmesinde) bir sıkıntı olabilir. Avukatınızla konuşup durumu netleştirebilirsiniz. Nafaka ödememek İİK hükümlerine göre de suçtur. Bu konuda icra mahkemesine de müracaat edilebilir.