Konu: Bosanmak
Mesajı Okuyun
Old 17-11-2013, 05:59   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba,

nasil baslayacagimi bilmiyorum, esimle nisanda evlendik, simdi ise bosanmak istiyor. Bel輅kada buyudum, esim icin istanbula yerlestim, dugun masraflarini, dugun oncesi masraflari, ev kirasi ve yapilabilecek butun masraflari ailem karsiladi. Esimin issiz oldugunu, dugunden bir ay once isten kovuldugunu dugunden sonra ogrendim. ve bunun gibi bir suru yalanlar, siddet, sonradan ortaya cikti. Simdi ben kendimi dolandilmis ve kullanilmis hissediyorum, su an evi terk etmis durumda ve benim ona dava acmam gerektigini soyluyor. Ben ise kendime bunlari yediremiyorum, en kotusude aileme karsi cok mahcup ve ezik hissediyorum.
Bu adamin yaptiklari oylece yaninami kalacak diyorum, bilmiyorum cok yalniz ve caresizim.
Bana yardim edebilirmisiniz?

Sayın konuk,
Boşanmaya karar verdiyseniz, boşanmanın yanısıra maddi ve manevi tazminat talep edebilirsiniz. Çalışmıyorsanız ayrıca nafaka talebinde de bulunabilirsiniz. Davada eşinizin yazdığınız kusurlu davranışlarını, özellikle de şiddet olayını kanıtlamanız davanın sizin lehinize sonuçlanmasını sağlayabilir. Ayrıca doktor raporu alarak darpdan dolayı savcılığa şikayette bulunabilirsiniz. Tüm bu hukuki süreçlerde bir avukattan yardım almanız hak ve zaman kaybına uğramanızı önleyecektir.