Mesajı Okuyun
Old 07-02-2005, 23:21   #4
Desarac

Mahçup merhaba!

asla daha azıyla yetinme,diyerek tavsiyelerime başlamak istiyorum!
ne kadar çaba harcarsan ve sen ne kadar öğrenmeye hevesli olduğunu belli edersen diğerlerinden farkını o kadar ortaya koyarsın!
ben ,Trakya'nın henüz Ağır Ceza Mahkemesi kurulmuş gelişmiş bir ilçesinde ilk avukat stajyeri olma ünvanına sahip bir avukat adayıyımbelki de bu en büyük şansımdı mesleki geleceğim içinbundan bir kaç ay önce Türkiyenin en büyük metropolünde yaşarken ve sadece imza atarak geçecek faydasız bir staj dönemi hayal ederken,şimdi küçük bir yerde nasıl olup da bu kadar şanslı olabildiğimi anlamaya çalışıyorum!toplam 3 stajyer avukata sahip bu yerde,eğer siz bir şeyler öğrenmek isterseniz emrinize amade olabilecek savcılar ,hakimler ve memurlar gördüm...hepsine gönül borcum sonsuzdur...ancak şunu da gördüm,insanların bu kadar müşvik olmasına rağmen bundan ancak talep edenler faydalanabilir!ÖYLE YA,TALEBE İSENİZ ÖNCE TALİP OLMANIZ GEREK..
stajımı ,çoğu büyük şehirlerdeki diğer arkadaşlarım gibi çeşitli bahanelerle kaytarark ve kaçarak atılan toplu imzalar şeklinde değilde saat 9-17 arası adliyede bir şeyler öğrenmek için birilerini kovalayarak ve çoğu zaman da bunun karşılığını alarak geçirdiğim için inanın çok mutluyum..
HERKESİN BENİM GİBİ BİR STAJ DÖNEMİ GEÇİRMESİNİ ARZU EDERİM..ama öyle sanıyorum ki bu pek mümkün olamıyor,özellikle de büyük şehirlerde..ancak dediğim gibi GERÇEKTEN TALİP EDEN TALEBİNE BİR CEVAP BULACAKTIR..SADECE TALEPKÂR OLMAK GEREK..BELKİ DE BİRAZ ŞANS ZORLANMALI,KOLAY YOL YERİNE BİRAZ DAHA ZOR OLAN SEÇİLMELİ..
SONUÇ İTİBARİYLE ÖĞRENDİĞİMİZ HER ŞEY YANIMIZA KÂR KALACAK...
STAJI BİZİM İÇİN FAYDALI KILMAK 1)BİRAZ ŞANS,2) SADECE KENDİ ELİMİZDE..
TÜM ARKADAŞLARIMA BAŞARILAR DİLERİM...