Mesajı Okuyun
Old 08-04-2007, 00:34   #25
Godfather

lütfenle başlayan ve adeta yalvarmayla biten bir dilekçe bende o etkiyi yaptı. olayın belki de "hazin" ya da "ibret verici" diğer yönü başka bir başlığın konusu olabilir. ama salt müvekkili tahliye ettirebilmek adına böyle bir üslubun kullanılması "güleriz ağlanacak halimize" babından bir gülme etkisi yaratıyor bende mesleki bir refleks olarak belki de...

bir de, çocuklardan kastedilen elbette benim anladığım manada değil. ancak olayda yer alan şahıstan dolayı öyle bir anlam çıksa da hiç yanlış olmaz. k.o.m. kapsamında şahıslar öyle önemli ki, demir parmaklıklar ardından organize işler yapanlar var. bunları bir de tahliye etseniz herhalde organize suçlardan çok asayişi de uğraştırırlar...

kanser hastası olsa da bir mahkumun tahliyesi hakkında hasta olmayandan farklı bir prosedür izlenmesini doğru bulmuyorum. insani yön ayrı, hukuki yön ayrıdır. benim düşüncem yasaların uygulamasının kişiye göre değişmemesi gerektiği yönündedir.

lütfen diye başlayan ve hakime yakarış - müvekkile yağcılık boyutuna ulaşan bir dilekçe beni güldürdü. haklısınız, belki de hüzünlendirmeliydi. bu yazdıklarımın farklı algılanacağını düşünmemiştim. tartışmaya sebebiyet verme niyetim de asla yoktu. bundan sonra bu başlık altına yazmayacağım.

saygı, sevgi...