Mesajı Okuyun
Old 16-01-2005, 14:19   #9
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan TOTALİTER mi acaba ?

Değerli meslektaşlarım,

Bizler ÇAG grubu zamanında ve anlayışıyla oluşturulan "sorunları olduğu yerde bulup çözme anlayışı" çerçevesinde, "ben ve baro" anlayışıyla değil, " B A R O yani B İ Z " anlayışıyla oluşturulan örgütlerin birimlerin üyeleriyiz.

Biz, buradaki tartışılan gurur dolu geçmişi bulunan KHUM ile komşu olarak çalışan Avukat Hakları Merkezi üyeleri birlikte ve yanyana uzun süredir çalıştık. Herkesi tek tek sayamayacağım, ancak sevgili meslektaşımız Ayten hanım, sevgili meslektaşımız Habibe hanım, sevgili meslektaşımız Filiz hanım ve daha onlarca adsız kahramanlarımıza sevgi ve dik duruşları nedeniyle saygılarımı sunuyorum.

Eleştirmek isteyenlere gelince ;

EMEKSİZ YEMEK OLMAZ,

EMEĞE SAYGI.

Eğer bu sözlere değer verilirse önce çalışmak ve sonra eleştiri hakkını kendimizde bulabilmek gerekir.

Bu güne kadar çalışmalara katılmayanların, verili koşullarda hukuk üretme çabasına kaygı ve korku değil, ancak ve yalnızca saygı ve destek sunulmalıdır.

Değerli meslektaşımız yukarıda Merkez'in çalışmalarını uzunca yazma inceliği göstermişler; oysa bu bence yanlış (bir yönüyle), çünkü bu çalışmaları o örgütte çalışanlar ve çalışmalara katılanlar zaten biliyorlar.
Bilmeyenlere gelince,
Üretime katılmadıkları belli, öyleyse binbir zorlukla üretilenleri bilmek ve öğrenmek için lütfen örgüte uğrama zahmetine katlansınlar.

Merkez'in billurlaşmış emeğini bir çırpıda okunacak biçim ve kolaylıkta buraya yazdığı için Merkez'den meslektaşımı kınasam acaba incelik kurallarını zorlamak olur mu, emin değilim. Ancak O ve O'nun gibi değerli arkadaşlarımın değerli ve nitelikli emekleri de benim için önemli.

Gelelim benden başkasına hayır anlayışına :

Yönetim değiştiğinde kendinden başkasına, kendi dışındaki "değişik olan'a dayanamama" anlayışıyla davrananlar unutmasınlarki, dünya tek renk değil.
Özellikle renklerin ton farkını değil, renkler arası değişiklikleri göremeyenlerin "Hukukçu" kimliği taşıması çelişki sayılmalıdır.

Aziz Nesin'den bir söz:

Öyle acayip bir memleketiz ki, EN "CİMRİMİZ" "ELİBOL" soyadı taşır.

Hukuk kavgamızın onurlu ve dirençli üyelerine sevgi ve saygılar sunuyorum.

Avukat Ömer KAVİLİ

Avukat Hakları Merkezi
Yürütme Kurulu Üyesi