Mesajı Okuyun
Old 27-04-2007, 21:19   #11
Av.Duygu Keleş

Tüm Karadenizde olduğu gibi bizim sülalede de bir yaş takıntısı vardır ki sormayın.Kimse gerçek yaşını kabul etmez.Babannem hala 60 yaşında olduğunu iddia ediyor ki babam 50 yaşında varın siz tahmin edin.Bugün bir iş için nüfus kayıt örneği çıkardım babaanneme.ay çıkarmaz olaydım ailece birbirimize girdik.Babannem nüfusta 1940 doğ.lu gözüküyor.1954 de ise evlenmiş.Yani yaş 14.Ancak dış kaynaklardan aldığımız bilgiye göre babannem 21 yaşında evlenmiş.Bu durumda tarafımdan yapılan hesaplamalara göre babaannem 1933 doğumlu.yani 74 yaşında.YANİ Rahmetli dedemdem 1 yaş büyük.Ay hesaplamaz olaydım,dilim tutulaydı da evde söylemez olaydım.Babannem beni camdan fırlatıyordu Aynen tepkiyi anlatıyorum:

Ben hararetli hararetli anlatırken bana sadece yan gözle bakıyordu.Dedemden 1 yaş büyük deyince olan oldu.
-Heeeeeeeeee!Gonişma fazla.Beşuğumi mi salladun.Yanniş yazmişler.Deden askere gittuğunde ben bubamun evinde uşacuğidim.

Bizim yaş savaşları hiç bitmez.Tüm aile bir araya geldi mi mutlaka bu konuyu açarım herkesi birbirine düşürürüm.))