Mesajı Okuyun
Old 31-01-2007, 15:01   #3
turbo

Varsayılan Ah güzel Türkçemiz ve vah yabancı ve yabancı dil hayranlığımız

Merhaba,
Öncelikle Sayın Ümit Dalkılıç'a bu konuyu açtığı için teşekkür ederim. Açıkçası o açmasa yakın zamanda ben açacaktım.

Prof.Dr. Oktay Sinanoğlu'nun kitaplarıyla yanlış hatırlamıyorsam, 2002'nin sonbaharında tanıştım. Tabi sadece 'Bye Bye Türkçe' değil, 'Hedef Türkiye' ve 'Ne Yapmalı' diğer kitapları. Tanıştığıma da çok memnun oldum. Şöyleki, bu insan bana yepyeni bir bakış açısı kazandırdı. Bu zamana kadar doğru bildiğim-yada bana doğru diye gösterilen- bir çok tabu diyebileceğimiz düşünce ve kanaati toptan yıkmış ve yerine mantıklı önermeler ve temellerle yepyeni bir fikir dünyası koymuştur.

Ülkesini seven, geçmişiyle ve milletiyle gurur duyan yada duymak isteyen ve bir vatandaşın ülkesinin ve kendisinin uluslararası alanda onuruna nasıl sahip çıkması gerektiğini öğrenmek isteyen herkesin okuması gereken bir kitaplar. Bu konuda, özellikle dilin ne kadar önemli olduğunu sıklıkla vurgulamaktadır.

Hazırlık sınıfının hukuk fakültelerinde son derece gerekli olduğunu düşünen Sayın Meslektaşlarımıza özellikle duyurulur ki, nasıl bir yanlışlık yaptıklarının farkına varsınlar.

Saygılarımla...