Mesajı Okuyun
Old 19-07-2006, 18:58   #6
Av.Suat Ergin

Sayın demokles,

Firmaların farklı şehirlerde olmasının bir önemi yoktur.İştigal konularının da esas olarak önemi görünmemektedir. Ancak benim okuduğum kararlara göre, tıpatıp aynı olmayan ünvanlarda, iştigal konusunun aynı olmasını Yargıtay sanki kötüniyet gibi algılamaktadır. Sizin örneklerinizde de ünvanlar tıpatıp aynı değildir. İki şirket kurucuları birbirini tanıyor mu? Yani bir kötüniyetten bahsedilebilir mi? Yoksa tesadüf mü?

Alıntı:
NOT: 2 ay önce YENİ UMUT GELİŞİM VE REHABİLİTASYON LTD. ŞTİ. adlı şirket zorunlu olarak isim değişikliğine gitmiştir yalnız detayı hakkında bilgim yok. tek bildiğim sebebinin YENİ UMUT MADEN EMLAK İNŞ. MAKİNA LTD. ŞTİ. olduğu.....

Zorunlu olarak??? Y.U. Gelişim ve Rehabilitasyon Ltd. ünvanını değiştirip, Y.U. Maden Emlak İnş.Makina Ltd.Şti olduğuna göre bir şirket daha olması gerekir(Gerçek veya tüzel farketmez) Onun ismi nedir? Bu hususları da açıklarmısınız.

Adi şirket olmasının da haksız rekabetin önlenmesi bakımından önemi yoktur. Ancak bu sadece benim kanaatimdir. Olumlu veya olumsuz bir karar bulamadım. Aksi düşüncede olan üyeler yardımcı olur belki...

Saygılarımla