Mesajı Okuyun
Old 03-12-2005, 17:07   #2
tetrapond

tekrar selamlar,

hırsız bir de kullanmadığım bir kredi kartımı çalmış, ve hırsızlık gününde kullanmış. 1000 ytl civarında harcamış. Ekstresi eski adresime gittiği için hiç farkında olmadım. Ama, bankanın risk yönetimi çalışanlarının beni, hiç kullnaılmayan b,ir kredi kartının (hem de hiç) 1 kaç saat içinde 1000 ytl'lik kullanılmasıyla ilgili aramaması da ilginçti. Ayrıca hiç ödeme yapmama rağmen, bankadan telefonla hiç uyarı almadım. Direkt olarak ihtarname geldi yeni adresime (3 yıldır bu adresteyim).

Neyse, ben de karşı ihtarımı gönderdim noter üzerinden. Bu borç benim değildir, imzalar benim değildir. Sorumluluk sizin iş ortaklarınız olan üye işyerlerinindir diye. Şimdilik bekliyorum. Gelecek cevaba göre, dava açmayı düşünüyorum. Polise gidip kredi kartımın da çalındığına dair ek ifade vermek istedim. Ancak polis alamayız dedi. Doğrudan Cumhuriyet Savcılığına gidip dava açın dedi.

Davamı hemen açayım mı? Bankanın cevabını bekleyeyim mi? Ne dersiniz?

Giderek geriliyorum bu konuda, lütfen kusuruma bakmayın... Çalınan bilgisayarıma mı yanayım, laptopuma mı yanayım, kamerama mı yanayım, fotoğraf makinama mı yanayım, kzımın fotoğraflarına, 5 yıllık dokümanlarıma mı yanayım... Yoksa hırsızın, telefon konuşmalarına ödediğim paraya mı yanayım.... Bir de şimdi kredi kartı çıktı, ona mı yanayım....

Lütfen yorum ve önerilerinizi esirgemeyin... Desteğinize ihtiyacım var...

Saygılar,

Uğur Sayal