Mesajı Okuyun
Old 02-11-2006, 10:27   #2
yağmurdamlası

Ben aile sırlarını ortaya döken bir evlat durumuna düşeceğim ama paylaşmak istyerim kavga esnasında kadın ve erkeğin durumunu.Her ailede olduğu gibi benim ailemde de ufak tefek kavgalar oluyordu aman ufak kavgalarla sürsün de evlilikler.Büyükleri ALLAH göstermesin.Babam anneme göre daha sakin ve ılımlı yaklaşıyor yani erkekler aslında hemen kızma durumuna düşmeyabiliyor fakat annem kavgayı daha ateşli hale getirmeyi de başlayabiliyordu.Kadın ve erkekte inat konusu var ben haklıyım sen haklısın olay buradan da büyüyebiliyor aslında.Bir de tartıştıkları olayla bağlantılı olmayan konular bu tartışma ortamınada girince olar sebze çorbasına dönüveriyor bu da olayı çekilmez hale getiriyor.Ben de olayı gülmeye vererek onları yatıştırdığım olmuştur.Eğer aile çocukarını da bir birey olarak görebiliyorlarsa bu kavga esnasında çocuklar ağırlıklarını koyarak bu gereksiz gerginlik ortamına bir nokta koyabiliyorlar ben koyuyordum da..Ama kadının ve erkeğin doğasını çok farklı olduğunu kavga esnasında da anlamak güç değil..saygılarımla...