Mesajı Okuyun
Old 15-10-2009, 21:25   #265
BUSRA1907

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Herkes öss sistemini kötülüyor pekiyi çözüm önerileriniz nedir? Ek olarak össde ilk 10 giren öğrencilerden eksikleriniz olduğunu değil fazlalıklarınızın olduğunu düşünüyormuşsunuz bu konuyu biraz açabilir misiniz?

Ben de 340 puan üzeri alıp 2 kelimeyi bir araya getiremeyen kişileri tanıyorum lakin bu kişilerin sayısı genelde össdeki başarılarıyla doğru orantılıdır. Puan yükselince bu kişilerin sayısı azalır puanlar düşünce bu kişilerin sayısı artar.

Öss sistemi kötülemiyorum,sadece başarıyı sadece bu sınavda alınmış olan puana endeksleyen zihniyetten hoşlanmıyorum.Evet,ÖSS'de ilk 10'a giren öğrencilerden bir eksiğim olduğunu düşünmüyorum.Tek fark;onlar düzenli olarak ders çalıstılar,ben ise geçen sene bunu yapabilecek imkanlara sahip değildim.Özel ve ailevi sebepler olduğu için bu kısmını açıklamasam olur sanırım.Ben onların aldığı puanı almadım ama en az onlar kadar zeki olduğumu,vize ve finallerde onlardan daha yüksek puanlar alacağımı ve genel kültürümün de en az onlar kadar iyi olduğunu iddaa edebilirim.En önemlisi;ileride meslek hayatına atıldığım zaman belki de onlardan çok daha iyi bir mevkide olacağımı söyleyebilirim.Yani Öss sınavında ilk 10'a girememiş olmanın 200 milyar para dışında kaybettirdiği hiç bir şey yok.
Saygılarımla