Mesajı Okuyun
Old 15-10-2009, 20:49   #261
Kürşat Çakır

İyi akşamlar bende sayfalardır yazılanları okudum kendi hayatımdan örneklemek istiyorum.
Ağabeyim bir vakıf üniversitesinin hukuk fakültesinden mezun oldu diğer bir arkadaşı da devlet üniversitesinde hukuk fakültesi mezunu oldu.Ağabeyim her yaz avukatların yanına gitti ve onların yanında kendini geliştirmek için sürekli çalıştı ve okuduğu süre boyunca sürekli araştırmalar yaptı.
Arkadaşı ekstra herhangi bir araştırma veya çaba içerisinde bulunmadı.
Şuan ikisinin bilgisi ve pratiği çok farklı noktalarda.
Sonuç olarak her şey öğrencinin kendisinde bitiyor ister vakıf üniversitesinde okusun ister devlet üniversitesinde okusun.

Bende bir vakıf üniversitesinin hukuk bölümündeyim ama aldığım puan çok yüksek değildi matematik-geometri gibi dersleri hiç anlamadığım için çok yüksek bir puan alamadım ama sözel bölümde Türkiye derecesi yaptım.Öss'de matematik yapmak içind sabahlara kadar oturup çalıştım ama yapamadım bu yüzden kimse çıkıp bana sen haketmeden hukuk okuyorsun diyemez. Bunun maddyat ile de alakası yok benim ailem süper zengin bir aile değil ama geçmişten beri benim eğitimim için yaptıkları yatırımla okuyabiliyorum.
Sonuç olarak kimse vakıf üniversiteleri bir işe yaramaz öğrencileri bilgisiz diyemez. Bu herkesi kapsayamaz. Her yerde sorunlu öğrenciler çıkacaktır.Bence herkes gelecekteki meslektaşlarına saygılı olmalı gerekirse sahip çıkmalıdır ondan sonra neden avukatlığın ülkemizde bu kadar kötü durumda olduğu sorusunu sormalıdır.