Mesajı Okuyun
Old 13-10-2009, 18:21   #256
BUSRA1907

Özel üniversitelerden hukuk fakültesi çıkartılmalı gibi bir mantığı anlamak gerçekten çok zor,hatta imkansız..Ben Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne bu sene başlayan bir öğrenci olarak,bunun bir dezavantaj değil aksine avantaj olduğu kanısındayım.Prof.Dr Mustafa Dural,Prof.Dr Mehmet Akad ve diğer tüm kaliteli hocalarımdan da ders alma imkanım olduğu için oldukça mutluyum.Öss'de ilk 10'a giren öğrencilerden sı 6bizim okulda.Dediğiniz gibi Kadir Has Üniversitesi'ni tercih etmelerinin sebebi her yıl aldıkları 50 milyar belki evet,peki Öss'de 350 puan yaptığı ve istediği devlet okuluna girebilicekleri halde sizce neden şu anda bizim okuldalar?Oldukça kaliteli ve modern bir eğitim,kalitesini herkesin kabul ettiği hocalar,ve öğrencilere sunulan çeşitli imkanlar.Ben daha da ileri giderek özel üniversitelerin verdiği eğitimin devlet üniversitelerinin çoğundan daha da iyi olduğunu iddaa ediyorum.Ben burslu okumuyorum belki ama,şimdi 1200 öğrencinin bulunduğu İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne kaydolma ve her yıl devletten 50 milyar alma gibi bir imkanım olsa,bir sn bile düşünmeden reddederim!