Mesajı Okuyun
Old 18-02-2008, 16:54   #17
FYLOZOF

Halkın gözünde en iyi avukat, en çok para kazanan avukattır, müvekkilin gözünde en iyi avukat,onun davasını kazanan avukattır.
Ama bazı meslektaşlarımız da, bırakın halkı ,bizim bile güvenimizi sarsmaktadırlar.
Geçenlerde, Bodrum bir meslektaşım aradı ,şikayetimiz sonucu, müvvekili için 10 günlk mal beyanı cezası verilmiş, oda tesadüfen adliyeye başka bir iş için, müvekkili ile giderken, polis kapıda müvekkilini , mal beyanı cezasından dolayı yakalamış,
Avukat arkadaş beni aradı,çok zor durumda olduğunu, müvekkilinin kendisini,sanki bilerek adliyeye götürdüğünü ve yakalattığını sandığını sööyledi,
Borcu ödeyeceklerini, mal beyanı şikayetinden vaz geçip , kararı kendilerine fax göndermemizi söyledi, meslektaşımıza güvenmemezlik olurmu, hemen vaz geçtik ve kararı fax ladık müvekkili bırakıldı,
Ertesi gün oldu, arayan yok, unutmuştur dedim, ertesi gün oldu yine arayan yok, ben sekreterime arattırdım, cvp vermemişler. en son kendim aradım herhalde unuttunuz, şu brcu gönnderin müvekkile ödiycez dedim. ne dese beğenirsiniz, ''yaa durumum müsait değil, param yok, müvekkilde bana ödemedi. vs.. vs..''
Bunu yapan meslektaşşımız bayan avukat, yani bayanlar bu konularda daha hassas olurlar diye düşündüm hayal kırıklığına uradım.
Baktım ödeyecek gibi değil, müvekkile ben ödedim, bunun gibi örnekler çok.